Gjuha:
×
Etiketë: zvministrave
Lajme23 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka emëruar 22 zëvendësministra nga subjektet politike që përbëjnë koalicionin qeverisës: LDK, AAK, Nisma Socialdemokrate, Lista Serbe dhe komunitetet tjera. Të emëruarit janë shpërndarë në 16 ministri, sa i ka gjithsej Qeveria...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.