×
Etiketë: zvicër
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore zvicerane kanë bërë të ditur se Zvicra ka rritje të dukshme të infeksioneve, por pavarësisht kësaj, situata është e mirëmenaxhuar, transmeton albinfo.ch. Statistikat e fundit tregojnë se që nga fillimi i pandemisë e...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një burrë 67 vjeç me prejardhje nga Kosova akuzohet se në vitin 2019 e mbyti gruan e tij, duke e goditur me ‘lugë’ të këpucëve. Ai sot do të dalë para Gjykatës së Qarkut në...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Vrasja e 47-vjeçarit nga Kosova, me inicialet M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.Por, dje autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e...
Lajme24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, një kosovar ka mbetur i vdekur në Zvicër. Sipas raportimeve deri te vdekja e tij ka ardhur pas një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut. Reporteri.net...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, si pasojë e një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut, ka vdekur një burrë dhe janë plagosur dy gra Policia e qytetit të Cyrihut ka njoftuar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Shtetasit e huaj që jetojnë në Zvicër përbëjnë gati 25 përqind të popullsisë së vendit. Shifrat zyrtare zbulojnë shumë fakte interesante rreth këtyre njerëzve. Ky informacion është edhe më i rëndësishëm përpara referendumit mbarëkombëtar më...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Pas dramës së përgjakshme të pengjeve që kishte ndodhur në Cyrih në maj të vitit 2019, hetimet janë mbyllur. Sipas prokurorit publik dhe policisë kantonale, bëhej fjalë padyshim për një vepër që kishte ndodhur në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Parlamenti ka miratuar një buxhet për ndihma për zhvillim prej 11,25 miliardë CHF për vitin 2021-2024, një rritje prej 147 milionë CHF krahasuar me periudhën e mëparshme. Pjesa më e madhe e fondeve është për...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Zvicrës, Alain Berset, i ka kritikuar ata që marrin pjesë në tubimin e organizuar kundër strategjive të qeverisë zvicerane për parandalimin e koronavirusit. Berest thotë se ky tubim i mbajtur në...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në Zvicër në 24 orët e fundit janë regjistruar 315 raste të reja me Coronavirus nga 10.817 mostra të testuara. Nga autoriteti i Shëndetësisë në Zvicër (BAG) është njoftuar se në 24 orët e fundit...
Ekonomi12 Shtator 2020
Pandemia përveç që ka pamundësuar vizitat e shumë mërgimtarëve nē familjet e tyre në Kosovë, këtë vit shumë prej tyre nuk kanë arritur as të shijojnë përplot produkte të cilat prodhohen në Kosovë, e të...
Kronika10 Shtator 2020
Një kosovar është dënuar nga Gjykata Penale në Luzern me gjashtë vjet burgim, pasi në një zënkë në shtator të vitit 2017 në një lokal, kishte therr me thikë një person të sigurimit të lokalit,...
Diaspora08 Shtator 2020
olicia e Lucernit ka kryer të mërkurën një inspektim në një kantier ndërtimi në qytetin e Lucernit dhe një tjetër, në Entlebuch. Gjashtë persona janë arrestuar me këtë rast pasi që nuk kishin leje të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.