×
Etiketë: zonës
Ekonomi15 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka biseduar për projektet zhvillimore të Vushtrrisë. Ai me këtë rast tha se kryeministri Hoti dhe...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka folur për New York Times pas nënshkrimit të marrëveshjes me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë. Sipas presidentit të Serbisë, ky është një hap i madh për dyja vendet. Ai ka...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar dëshmorët e Brigadës 121 të Zonës Operative të Pashtrikut. Ai në veçanti e ka përkujtuar komandantin Ismet Jashari – Kumanova të cilin e ka quajtur shembull të luftëtarit...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se për një asnjë çmim nuk do të ndalet ndërtimi i rrugës që kalon afër zonës së Manastirit. Ai ka thënë se punimet kanë filluar dhe...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës me anë të një postimi në Twitter, lajmëron se udhëtarët me vizë amerikane aktualisht nuk lejohen të kalojnë tranzit në aeroportet e 26 vendeve të zonës Schengen, për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.