×
Etiketë: zjarreve
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në tre shtetet perëndimore të SHBA rifillojnë sot kërkimet për viktima mes rrënojave të shkaktuara nga zjarret masive, që gjatë disa javëve kanë djegur miliona hektarë. Zjarret e pakontrolluara në shtetet Oregon, Kaliforni dhe Uashington...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka deklaruar se zjarret të cilat kanë kapluar shtëpi dhe pyje në Kaliforni janë fatkeqësi ndërsa ka dërguar ndihmë federale. Më shumë se 14,000 zjarrfikës po përballen me 585 zjarre...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Niveli i lartë i shpyllëzimit të Amazonës prej zjarreve në pjesën e parë të vitit po rrit mundësitë për përsëritjen e një tjetër katastrofe natyrore si ajo e verës së kaluar. Ambientalistët në Brazil janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.