×
Etiketë: zjarr
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Policia mbrëmë ka qëlluar mbi një veturë në qendër të Parisit, duke lënë të vdekur dy persona e një tjetër të plagosur, kanë bërë të ditur radioja France Info dhe e përditshmja franceze Le Figaro....
Bota/Rajoni25 Prill 2022
Një zjarr ka shpërthyer në një depo nafte në rajonin Bryansk të Rusisë, njoftoi të hënën agjencia shtetërore e lajmeve TASS, duke cituar burime qeveritare. “Ministria e Emergjencave ka konfirmuar se ka një zjarr. Ekziston...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Raportimet tregojnë së në hyrje të këtij instiucioni ka flakë dhe tym, dhe ka dëme të vogla materiale. Sic duket edhe ne foto dhe nga video, zjarri ka rene ne catine e hyrjes se bashkise...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Një incident i zjarrit ndodhi mbrëmë vonë në Bresje të Fushë-Kosovës. Si pasojë e këtij zjarri është djegur thuajse e gjithë depoja e drurit që gjendet në këtë anë. Në një video të dërguar në...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Gjërat mund të kishin përfunduar në tragjedi kur makineria mori flakë në spitalin e Vadodara, në perëndim të Indisë. Por mjekët e shpejtë arritën të largojnë pacientët dhe nga zjarri nuk u plagos asnjë. Në...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Një zjarr i madh ka shpërthyer në Portin e Bejrutit, duke shkaktuar panik midis banorëve një muaj pas shpërthimit masiv. Nuk është ende e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin në objektin, i cili u...
Lajme18 Gusht 2020
Një market në fshatin Baks të Komunës së Skenderajt është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Megjithatë, falë ndërhyrjes së shpejtë të zjarrfikësve është arritur të lokalizohet zjarri. “Drejtoria e Shërbimeve Publike, Njësia e Zjarrfikësve...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Zjarri i rënë në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vazhdon të përhapet me shpejtësi dhe ka dalë jashtë kontrollit, tramseton TCH raportimet. Mësohet se të paktën banorët e 100 shtëpive janë evakuar...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Përfshihet nga flakët një pikë e grumbullimit të skrapit dhe 'varrezë makinash' në rrugën Tiranë-Ndroq. Sipas informacioneve, tre zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e zjarrit. Raportohet se zjarri ka qenë...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Një zjarr shpërtheu në dhomën teknike në katin 27 të Kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë në Bruksel. Tymi i zi i dendur është i dukshëm nga larg, dhe kreu i brigadës së zjarrit të...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Të paktën 8.000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në Kaliforninë Jugore. Sipas autoriteteve zjarri ka nisur që të premten dhe forcat zjarrfikëse...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.