×
Etiketë: zgjat
Lajme26 Shtator 2020
Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës është hequr kufizimi i lëvizjes. Prej mbrëmë qeveria ka shfuqizuar vendimin e më hershëm ku qytetarët nuk lejoheshin të qarkullonin pas orës 22:30 deri në orën 05:00,...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Bashkimi Evropian zgjati me gjashtë muaj sanksionet kundër zyrtarëve rusë dhe ukrainas për përfshirjen e tyre të pretenduar në konfliktin në Ukrainën lindore, njoftoi sot Këshilli i BE-së, një institucion që përfaqëson shtetet anëtare. “Sot,...
Bujqësi20 Gusht 2020
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka zgjatur deri më 28 gusht 2020 afatin për aplikim për grante në kuadër të masave mbështetëse të Programit të Zhvillimit Rural të këtij viti. Kjo zgjatje e...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Udhëzimet e azhurnuara të publikuara nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve CDC shprehen, se njerëzit që kanë kaluar COVID-19 kanë imunitet për të paktën tre muaj. Një studim në qershor tregoi se niveli...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Rajoni Viktoria në Australia i ka regjistruar 16 të vdekur dhe 279 raste të reja të koronavirusit të dielën. Autoritetet morën vendim që gjendja emergjente të zgjatet edhe për një muaj. Njëmbëdhjetë raste të reja...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Franca do të zgjasë deri në fund të tetorit masën antiCOVID-19 të ndalimit të grumbullimeve me më shumë se 5 000 personave, që skadon më 30 gusht, tha sot kryeministri Jean Castex. “Epidemia e COVID-19,...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Koha në të cilën njerëzit me simptoma koronavirusi duhet të qëndrojnë në vetizolim do të rritet në Britani të Madhe nga shtatë në 10 ditë. Kjo vjen ndërsa qeveria po përpiqet të evitojë një rikthim...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Ndërsa rastet vazhdojnë të rriten në Shtetet e Bashkuara është rritur gjithashtu nevoja për të kryer testimet në kohë. Disa laboratorë kanë shpjeguar se pritjet e gjata për të marrë rezultatet e testit ndodhin për...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ministri bullgar i Shëndetësisë, Kiril Ananiev, tha të mërkurën se vendi i tij do ta zgjasë gjendjen emergjente deri më 15 korrik për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus. Bullgaria më herët...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Lokalet në Maqedoninë e Veriut më në fund po i rikthehen orareve të rregullta të punës, edhe pse nuk kanë të ndalur rastet e të prekurve me koronavirus. Qeveria mori vendim që oraret e restoranteve...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Bashkimi Evropian ka zgjatur edhe për një vit sanksionet e vendosura mbi aneksimin e “paligjshëm” nga Rusia të Gadishullit ukrainas të Krimesë. Shtetet e BE-së “kanë vendosur të ripërtërinë sanksionet e vendosura në përgjigje të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.