×
Etiketë: xhafer
Lajme01 Shtator 2020
Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka mposhtur virusin COVID-19, me të cilin ishte infektuar javë më parë. Tahiri ka njoftuar se nga nesër do t’i kthehet punës dhe obligimeve në Komunës. Në një postim në...
Lajme19 Gusht 2020
Komisioni për vlerësimin e dëmeve në bujqësi në Komunën e Obiliqit ka filluar sot punën për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në këtë komunë. Në një njoftim për media...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka dalë në rrugët e qytetit ku ka shpërndarë maska për kalimtarë. Pleq, gra e fëmijë kanë marrë nga një maskë nga kryetari. “I jam bashkuar sot Dritës dhe ekipit...
Lajme02 Korrik 2020
Në Komunë e Obiliqit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Kryetari i Komunës Xhafer Gashi thotë se rastet e raja janë persona që kanë pasur kontakt me personat e prekur më herët....
Lajme29 Qershor 2020
Shumë shkelje dhe dallavere me tender janë evidentuar nga Zyra Kombëtare e Auditmit në Komunën e Vushtrrisë e cila udhëhiqet nga kryetari, Xhafer Tahiri. Shkuljet janë të vitit të kaluar. ZKA ka publikuar dje Raportin...
Ekonomi23 Qershor 2020
Shkelje të shumta ta evidentuar Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) gjatë auditimit të pasqyrave financiare për vitin 2019 për komunën e Vushtrrisë e cila drejtohet nga Xhafer Tahiri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), raporton...
Lajme20 Qershor 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, sot i ka dërguar një letër Këshillit të Përgjithshëm të partisë për tu deklaruar me votë rreth dy propozimeve. Njëri për afrimin e Avdullah Hotit afër vetes në pozitën e...
Lajme20 Qershor 2020
“LDK ka me u rikthy te gjeneza e vet, bashkë me Vjosën e bashkë me ata qe kanë në ADN parimin e lirisë së mendimit”, ka shkruar Xhafer Tahiri pas propozimit për largimin e Vjosa...
Lajme16 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka shprehur ngushëllimet e tij më të sinqerta për familjarët e viktimave, që humbën jetën sot në liqenin artificial në fshatin Milloshevë. Në këtë ngjarje të rëndë që...
Tenderët30 Gusht 2019
Për larje normale të automjeteve komuna e Vushtrrisë që drejtohet nga Xhafer Tahiri, Operatorit Ekonomik (OE) të kontraktuar për këtë punë duhet t’i paguaj 2,95 euro, e deri sa për larje speciale të automjeteve komuna...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.