×
Etiketë: votimit
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në ora 20.00 janë mbyllur qendrat e votimeve për zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, në të cilat marrin pjesë gjashtë koalicione dhe pesë parti politike. Zgjedhjet lokale po mbahen edhe për komunat Budvë, Kotor,...
Lajme03 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi, ka bërë një postim në Facebook, me rastin e 5 vjetorit të votimit të Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se edhe pas 5 viteve, VV ka të...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka falenderuar deputetët për miratimin e marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai tha se këto marrëveshje ndihmojnë në zbatimin e programit për rimëkëmbje ekonomike. Ndërsa, siç duket sot nuk do të hyj në rend...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në ora 07:00 ka nisur procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut i cili do të zgjasë deri në ora 21:00. Ky proces, për shkak të situatës me COVID-19, është organizuar në tri ditë radhazi....
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Në orën 19:00, qendrat e votimit ku qytetarët kroatë zgjodhën përfaqësuesit në Parlamentin Kroat në legjislaturen e dhjetë u mbyllën. Rezultatet e para zyrtare priten në 21:00 në faqen e internetit të Komisionit Shtetëror të...
Front TV03 Korrik 2020
Deputetët nga Lëvizja Vetëvendosje Arbërie Nagavci dhe Hajrulla Çeku, kanë mbajtur sot një konferencë për media ku e kanë kritikuar Qeverinë Hoti në njëmujorin e themelimit të saj. Nagavci ka thënë se Qeveria Hoti është...
Bota/Rajoni21 Qershor 2020
Serbia sot mbajti zgjedhjet e përgjithshme, për të cilat u votua edhe në mjediset e banuara me shumicë serbe në Kosovë. Në Serbi, mbi 6,5 milionë banorë kishin të drejtë vote që të zgjedhin parlamentin...
Lajme19 Qershor 2020
Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, për shkak të përhapjes së pandemisë Covid-19, do të mbajë zgjedhjet online, më 21 qershor. Në këto zgjedhje do të marrin pjesë shumë organizata studentore. E, njëra prej këtyre organizatave...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Mbajtja e detyrueshme e maskës mbrojtëse, mbajtja e distancës fizike, dezinfektimi i shpeshtë i duarve dhe ventilimi i ambienteve, janë pjesë e rregullave që duhet të respektohen në të gjithë procesin zgjedhor dhe në ditën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.