Gjuha:
×
Etiketë: vlora
Kronika15 Shtator 2020
Mbrëmë pas mesnate ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur kosovar, Adem Mikullovci. Reagime të shumta kanë ardhur pas vdekjes së tij, në mesin e tyre edhe Vlora Çitaku. Në një postim në rrjetet sociale, Çitaku...
Lajme03 Shtator 2020
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku ka shkruar para takimit me palën serbe në Shtëpi të Bardhë, raporton Gazeta Express. Çitaku në Facebook derisa ka publikuar një fotografi ka shkruar se Kosova...
Lajme14 Gusht 2020
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka përshëndetur dhe falënderuar zyrtarët amerikanë për caktimin e një date të re për takimin në mes të Kosovës e Serbisë në Uashington. Emisari...
Lajme14 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme13 Gusht 2020
Ish-kandidati për president të Kosovës, Seremb Gjergji, ka thënë se kandidate e Partisë Demokratike të Kosovës për presidente të vendit do të jetë ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku. Në...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është në ditën...
Lajme16 Korrik 2020
Gazetari Baton Haxhiu në emisionin Pressing të T7, ka treguar se kush duhet të vazhdojë ta udhëheqë Partinë Demokratike të Kosovës, në rast se konfirmohet akuza ndaj kreut të PDK’së, Kadri Veseli, nga Gjykata Speciale....
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Jemi zyrtarisht në sezonin turistike të verës! Moti i ngrohtë dhe rrezet e diellit duhet të shijohen patjetër! E teksa është fundjavë, njerëzit kanë menduar se si të kalojnë kohën sa më bukur me familjarët...
Lajme26 Qershor 2020
Diplomatja e  Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, e ka falënderuar Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj për punën të cilën ai po bën për shqiptarët. ”Faleminderit @CakajGent për...
Lajme18 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka mbledhur Kryesinë Qendrore të PDK-së në qytetin e Skenderajtx për nder të ditës së çlirimit të vendlindjes së komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, nga ku...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.