×
Etiketë: vlerave
Lajme13 Gusht 2020
Ka nisur seanca plenare, ndërkohë që pritej shqyrtimi në lexim të parë të Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kjo pikë e rendit të ditës është tejkaluar meqë nuk ka pasur...
Lajme11 Gusht 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka dalë kundër iniciativës së Partisë Demokratike të Kosovës rreth ligjit për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK-së. Në një reagim në twitter, Ambasadori amerikan...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi tha se disa nene të projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, lënë hapësirë për keqinterpretim. Sipas saj, këto mund të konsiderohen ndërhyrje në lirinë...
Lajme07 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi thotë se Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së është e sponsorizuar nga Partia Demokratike e Kosovës, duke theksuar se UÇK-ja nuk ka nevojë...
Lajme07 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Gazmend Bytyqi thotë se ligji për mbrojtjen e vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk paraqet kërcënim për asnjë qytetarë të Kosovës. Sipas tij, shqetësimet e miqve ndërkombëtarë janë...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u deklarua për këtë nismë të Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës se sipas tij paska synim të krijoj bazë për t’i arrestuar të gjithë serbët në Kosovë. Vuçiq vet dhe...
Lajme27 Korrik 2020
Partia Demokratike dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, po vlerësojnë se Projektligji për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së, duhet të trajtohet pa dallime politike. Derisa u zotuan se nuk do të mungojë kontributi i...
Lajme22 Korrik 2020
Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport sot pritet të mbajë mbledhje ku do të shqyrtohet në parim i Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së. Mbledhja do të mbahen...
Lajme14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës i ka proceduar Kuvendit të Republikës së Kosovës mendimin lidhur me Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së. Në mbledhjen e sotme të qeverisë së Kosovës është aprovuar Programi Kombëtar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.