Gjuha:
×
Etiketë: vitia
Lajme23 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, i ka ikur përgjegjësisë gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e Pandemisë. “Ish ministri Vitia si person përgjegjës gjatë...
Front TV23 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë, iu përgjigj anëtarit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiut për akuzat që ai i...
Lajme23 Shtator 2020
Sot në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Kosovës do të raportojnë ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish zëvendësministri Izet Sadiku. Në orën 11:00 do...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku do të jenë dy prej katër personave që do të raportojnë gjatë javës së ardhshme në Komisionin Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë. Në...
Lajme25 Gusht 2020
Infektologu Ilir Tolaj, në një intervistë për Front Online, ka folur për menaxhimin e pandemisë me Covid-19, nga dy ministrat e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Armend Zemaj. Tolaj pati për të dy këta kritika për...
Lajme19 Gusht 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është pritur në takim nga kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ku kanë diskutuar për projektet që janë duke u kryer dhe për kyçjen në autostradën “Arbën Xhaferi”, të...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, Vitia ka vetëm 1 mijë euro në bankë dhe nuk ka asnjë borxh ndaj bankave. Si...
Lajme03 Gusht 2020
Drejtoresha e QKMF-së në Viti, Vjollca Kadolli, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe pesë persona me COVID-19. Rastet e reja janë: 1 nga qyteti i Vitisë, 1 nga Pozherani, 2 Sadovinë e Muhaxherëve dhe...
Lajme31 Korrik 2020
Ish’Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit. Vitia në Facebook ka shkruar se kjo festë simbolizon sakrificën dhe besimin. “Sot në familjet e besimtarëve festohet Kurban Bajrami. Kjo Festë...
Lajme24 Korrik 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka shkruar pas lajmit për vdekjen e doktorit Sylejman Rexhepi. “Me dhimbje të madhe, sot morëm lajmin për vdekjen e parakohshme të profesor Sylejman Rexhepit. Profesori i urtë, i cili...
Lajme24 Korrik 2020
Ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka reaguar për vdekjen e dy mjekëve kosovarë, Sylejman Rexhepi dhe Ali Tolaj. Vitia, ka thënë se humbja e çdo njeriu është humbje për familjen dhe shoqërinë, por humbja...
Lajme22 Korrik 2020
Ka nisur takimi i Bordit Këshillues për COVID-19, që njëherësh është edhe takimi i parë i këtij bordi që pas themelimit. Ky Bord udhëhiqet nga mikrobiologu Lul Raka, ndërsa janë duke marrë pjesë edhe ministri...
Lajme21 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, bashkë me zëvendësministrat Valdete Bajrami e Engelbert Zefaj dhe një pjesë të stafit të MKRS-së, kanë vizituar Komunën e Vitisë për të inspektuar investimet në këtë komunë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.