Gjuha:
×
Etiketë: veproi
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Prof. Bojana Beoviq, MD, PhD e diplomuar në Universitetin e Mjekësisë në Lubjanë, aktualisht vepron si drejtuese e grupit të ekspertëve për mos-përhapje dhe kontroll të epidemisë COVID-19 në Ministrinë e Shëndetësisë të Sllovenisë. Beoviq...
Lajme15 Gusht 2020
Në qytetin e Ferizajt pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë detyruar që të përdorin forcën ndaj disa qytetarëve të cilët s’kanë pranuar që të vendosin maska. Për këtë incident kanë dalë edhe disa video xhirime...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli, po kërkon që të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së për të diskutuar dy propozimet e kryetarit Isa Mustafa, njëri për emërimin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.