Gjuha:
×
Etiketë: vendosen
Lajme29 Shtator 2020
Në sheshet e kryeqytetit janë vendosur kamera të sigurisë, ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës. Sipas një njoftimi në Facebook, vendosja e këtyre kamerave do të ndihmojë në rritjen e nivelit të sigurisë në...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve janë duke vendosur pahitë elastike në një pjesë të rrugës nacionale M9, Prishtinë – Fushë Kosovë, në afërsi të kazermës së FSK-së...
Lajme26 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës ka vendosur tabelat njoftuese në pritoret e autobusëve. Përmes këtyre tabelave, qytetarët do të njoftohen për vendndodhjen dhe orarin e autobusëve Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar për vendosjen...
Lajme23 Gusht 2020
Deputeti i PDK’së Sejdi Hoxha thotë se kjo parti po merr oferta nga të gjitha partitë politike, përfshirë ato që dikur thoshin se për partinë e udhëhequr nga Kadri Veseli kanë “vija të kuqe”. Sipas...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Gara për vaksinën kundër coronavirusit po vazhdon ende gjersa kohët e fundit kanë lindur edhe disa teori të konspiracionit. Një prej tyre është që personat që do të marrin vaksinën ndaj COVID-19, së bashku me...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Shteti i Austrisë ka shtrënguar masat sa i përket hyrjes së qytetarëve të zonave të rrezikuara nga koronavirusi, raporton Zeit im Bild. Nga e premtja e ardhshme, ky shtet ka vendosur masën e izolimit 14...
Lajme14 Korrik 2020
Komuna e Prishtinës edhe sot po vazhdon me vendosjen e shiritave drithërues. Sipas njoftimit nga komuna ato po vendosen tek rrethrrotullimet në kryeqytet. “Në të njëjtën kohë ndikojnë edhe në uljen e shpejtësisë dhe rritjen...
Lajme08 Korrik 2020
Qytetarët që udhëtojnë me autobusë të “Trafikut Urban” në Prishtinë, nuk lejohen të futen brenda pa pasur të vendosur maskën. E për këtë, Komuna e Prishtinës ka gjetur zgjidhje. Nëpër pritoret e autobusëve në kryeqytet...
Lajme05 Korrik 2020
Nëpër qytetin e Mitrovicës me moton “Çlirimtarë Mitrovica është me ju”, janë vendosur disa banerë në përkrahje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, shkruan Jepi Zë....
Lajme27 Qershor 2020
Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një transparent me fytyrat e krerëve të luftës së UÇK-së dhe krerëve politikë të Kosovës. Stema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, fytyra e presidentit Hashim Thaçi, kreut...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.