×
Etiketë: vendimeve
Lajme19 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka thënë se respektimi i vendimit gjyqësor paraqet të vetën rrugë që shpien deri te zgjidhja e vërtetë, kur është në pyetje rruga Deçan-Plavë. Përmes një shkrimi në Facebook, ambasada vlerëson...
Ekonomi12 Gusht 2020
Oda Amerikane në Kosovë ka kërkuar nga qeveria që para se të marrë vendime për gastronominë, të konsultohet së pari me këtë sektor. Kjo kërkesë u shpalos sot në takimin e rregullt të komitetit të...
Lajme29 Korrik 2020
Anëtarë të Komisionit Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë po kërkojnë dokumentacione të vendimeve që janë marrë nga Ministria Shëndetësisë prej fillimit të paraqitjes së rasteve të para me koronavirus në Kosovë. Deri më 15...
Lajme22 Korrik 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka reaguar ndaj vendimeve të fundit të marra nga Qeveria e Kosovës.FSSHK ka thënë se në koordinim të plotë me të gjitha odat e profesionistëve shëndetësorë “reagon ashpër”...
Lajme15 Korrik 2020
Pas rreth dy muajve në krye të diplomacisë kosovare, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza-Haradinaj-Stublla pritet të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme për punën e bërë dhe pezullimin e disa prej...
Lajme06 Korrik 2020
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka shprehur zhgënjim lidhur me qasjen e institucioneve për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. IKD thekson se që nga shpallja e kësaj pandemie nga Organizata Botërore e Shëndetësisë,...
Lajme19 Qershor 2020
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në konferencën me gazetarë të mbajtur sot, pas takimit me Komitetin emergjent për parandalimin e virusit Covid-19, ka kërkuar respektim të rekomandimeve të institucioneve shëndetësore dhe vendimeve të...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, duke raportuar në komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, ka thënë se me të marrë mandatin është ballafaquar me numër të madh të rasteve me Covid-19. Ai, para anëtarëve të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.