×
Etiketë: veçantë
Lajme21 Shtator 2020
Sot në Prishtinë do të qëndrojë i dërguari Special i presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Ambasadori Grenell në Kosovë do të jetë bashkë me shefin e Korporatës...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Testimi i një lloji të trajtimit pa gjilpërë kundër koronavirusit do të fillojë së shpejti në Australi pas përkrahjes financiare prej 3 milionë dollarësh nga qeveria e këtij vendi. Ky trajtim është zbuluar nga ekspertët...
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Lajme27 Gusht 2020
Ambasadorët e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë dalur me një deklaratë të përbashkët lidhur me situatën e krijuar me punimet në rajonin e Deçanit. Të njëjtit bashkë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është bërë pjesë e fushatës së republikanëve për garën presidenciale të 3 nëntorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Grenell në një insert disa minutësh, lavdëron punën...
Lajme17 Gusht 2020
Posta e Kosovës i ka ndarë mirënjohje sot ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Këtë njoftim e ka bërë vet ministri cili ka thënë se kjo sa është vlerësim për të është aq është edhe për...
Lajme10 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka deklaruar se po punojnë që në program qeverisës 2020-2023, ta kenë fondin që do të siguronte kulturat bujqësore, derisa ka treguar se nëpërmjet programeve zhvillimore,...
Ekonomi06 Gusht 2020
Mikpritje e veçantë, çmime shumë të favorshme  por edhe kushte super të mira ofron “Grand Hotel” në Sarandë për pushuesit nga Kosova që ia mësyjnë të kalojnë pushimet në këtë qytetet të bukur bregdetar. https://www.youtube.com/watch?v=XZ0RFGJ1I9A...
Lajme05 Gusht 2020
Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë. Ndërkohë që ende nuk ka shifra zyrtare për dëmet e shkaktuara, sindikalistët e bujqve thonë se...
Lajme04 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një postimi në Facebook i ka bërë apel të moshuarve të qëndrojnë në shtëpi. “Të nderuar familjarë të të moshuarve, ju lutemi kujdesuni për më të dashurit tuaj të...
Lajme02 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismaili, ka treguar se ka pranuar një urim të veçantë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ismaili e ka paraqitur këtë nëpërmjet një audio mesazhi, duke treguar...
Lajme15 Korrik 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka qenë i ftuar në emisionin Rubikon për të diskutuar për ngjarjet e fundit në Kosovë, me theks të veçantë për aktakuzat e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.