×
Etiketë: uashingtonit
Lajme29 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar sërish ndaj shkeljeve që Serbia po i bën marrëveshjes së Uashingtonit për ndaljen e fushatës kundër njohjeve të Kosovës. Ajo në një postim në Twitter ka njoftuar...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dikë e pengoi mundësia e arritjes së marrëveshjes në Uashington në muajin qershor. E sipas, tij andaj edhe iu publikua propozimaktakuza nga...
Lajme18 Shtator 2020
Pavarësisht mospajtimeve apo kritikave të partive politike parlamentare në Kuvendin e Kosovës për marrëveshjen apo dokumentin e nënshkruar nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, ai është akt juridik...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë të enjten para deputetëve për marrëveshjen e Uashingtonit. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme. Në seancën e parë të sesionit vjeshtor pritet të...
Lajme12 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të dëmshme marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Ai ka thënë se zotimi i kryeministrit Hoti për moratoriumin 1 vjeçar për mosanëtarësim në organizata ndërkombëtare,...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, shprehet më i rezervuar sa i përket kësaj marrëveshje.  Sipas tij, kjo marrëveshje ka marrë më shumë konotacion politik sesa ekonomik, por që pikat e saj mbi...
Front TV11 Shtator 2020
Marrëveshja e nënshkruar  në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik po konsiderohet si e rëndësishme dhe me përfitime nga ekonomistët në Kosovë. Kryetari i Odës Amerikane në Kosovë, (OEAK) Arian Zeka,...
Lajme10 Shtator 2020
Në Parlamentin Evropian, kryeministri Hoti ka treguar se sot ia ka dorëzuar Kuvendit dhe Zyrës së Presidentit marrëveshjen që ai e ka nënshkruar të premten e kaluar në Shtëpinë e Bardhë. Kryeministri Avdullah Hoti ka...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë takoi ambasadorin e Kosovës në Shkup Gjergj Dedaj, të cilin e informoi lidhur me situatën aktuale në vend si dhe...
Front TV09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ne mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, njoftuar anëtarët e qeverisë për takimin në Uashington dhe marrëveshjen për normalizim ekonomik në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online....
Lajme08 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nëse subjekti i tij kthehet në qeverisje, atëherë nuk do të respektojë Marrëveshjen e Uashingtonit të arritur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Kurti ka thënë...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, pritet të mbajë një takim me strukturat e partisë në ora 12:00,raporton portali FrontOnline. Sipas burimeve të portalit, FrontOnline brenda AAK-së, në këtë takim do të diskutohet për marrëveshjen e...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i VV’së Glauk Konjufca e ka quajtur shumë të dëmshme marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja e cilësuar historike nga Shtëpia e Bardhë, sipas Glauk Konjufcës është më e dëmshmja për vendin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.