Gjuha:
×
Etiketë: trafik
Kronika04 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka publikuar disa të dhëna të punës gjatë 24 orëve. Sipas njoftimit në territorin e Kosovës kanë ndodhur 43 aksidente në trafik, ku 17 prej tyre kanë përfunduar me lëndime. Gjithashtu policia...
Kronika30 Korrik 2020
Policia e Kosovës bën të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 63 aksidente në trafikun rrugor. Sipas të dhënave 27 aksidente me të lënduar e 36 vetëm me dëme materiale....
Kronika17 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar në mbarë vendin 1 mijë e 67 gjoba trafiku për të gjithë shkelësit e rregullave në trafik. Ndërsa gjatë 24 orëve të...
Kronika16 Korrik 2020
41 aksidente janë shkaktuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës 15 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 26 të tjerë me dëme materiale. Janë shqiptuar 1 mijë...
Lajme11 Korrik 2020
Komuna e Prishtinës gjatë këtij muaji do të nënshkruajë marrëveshjen për vendosjen e kamerave të sigurisë dhe të kundërvajtjes në trafik. Derisa implementimi pritet të funksionalizohet në nëntor të këtij viti. Investimet e këtij projekti...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Autoritetet iraniane arrestuan dy shtetas suedezë në aksionin e thyerjes së rrjetit të trafikut ndërkombëtar të drogës, gjatë së cilës u kap një sasi e madhe e lëndëve narkotike sintetike, njoftoi agjencia e lajmeve gjysmë...
Lajme30 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 34 tiketa trafiku ndaj qytetarëve brenda një dite. Ndërkaq, po ashtu brenda një dite kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, ku 26 prej tyre me lëndime trupore dhe...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
37 persona kanë rënë në pranga, të akuzuar për të qenit pjesë e një rrjeti të trafikut ndërkombëtar të drogës. Arrestimet në fjalë u bënë të mundura nga policia italiane, në bashkëpunim me autoritetet shqiptare....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.