Gjuha:
×
Etiketë: terrorizmit
Lajme13 Shtator 2020
Në marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova është zotuar se do ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste dhe t’i përmbushë në tërësi masat për të kufizuar operacionet dhe aktivitetet financiare të saj. Por, ekspertë të sigurisë pohojnë se...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Raporti i ri i Universitetit Brown për Koston e luftërave amerikane, ka vlerësuar se rreth 37 milionë persona janë zhvendosur si pasojë luftërave të zhvilluara nga Shtetet e Bashkuara nga 11 shtatori i vitit 2001....
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ekipet e drejtorisë së luftës kundër terrorizmit në operacionin e ndërmarrë njëkohësisht në 30 qytete me qendër Stambollin arrestuan 59 nga 76 pjesëtarë të personelit ushtarak. Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu njoftoi se...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, i cili është emëruar Koordinator Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Luftimin e Terrorizmit, ka thënë se do të angazhohet për ta bërë më të mirën në këtë...
Lajme14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka emëruar Agim Veliun koordinator Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Luftimin e Terrorizmit. Më këtë vendim, ai do të kryejë detyrat dhe përgjegjësitë e...
Lajme14 Korrik 2020
Në mbledhjen e sotme, Qeveria ka emëruar ministrin Agim Veliu, Koordinator Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Luftimin e Terrorizmit. Më këtë vendim, ai do të kryejë detyrat dhe përgjegjësitë e përcaktuara për...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Bashkimi Evropian ka hequr Bosnjën dhe Hercegovinën nga lista e vendeve me rrezik të lartë me mangësi në sistemin e kontrollit të pastrimit të parave dhe parandalimin e terrorizmit, dhe vendimi hyri në fuqi të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.