×
Etiketë: tepër
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta të infeksioneve dhe vdekjeve të reja nga COVID-19. SHBA ka të paktën 7,210,067 raste të koronavirusit dhe të paktën 206,494 njerëz kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti...
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Lifestyle14 Shtator 2020
Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Agim Veliu theksoi se Kosova ka nevojë që të punësojë më shumë se 300 zjarrfikës, që të arrij standardin minimal, meqë sipas tij komunat kanë numër të paktë të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Dy shkencëtarë britanikë, anëtar të Këshillit Shtetëror për Situata të Jashtëzakonshme, kanë dhënë një paralajmërim të ashpër pas rritjes së numrit të rasteve të reja me COVID-19 në mbarë Britaninë e Madhe, shkruan BBC. Profesori...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Rastet e koronavirusit në Evropë janë “pothuajse përsëri” në nivelet e shikuara në mars ku pandemia arriti kulmin, ndërsa shkencëtarët kanë paralajmëruar mbi një valë të dytë të mundshme. Vendet në të gjithë kontinentin kanë...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Lajme03 Gusht 2020
Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e GP të Levizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti pas vizitave të se dielës duke thënë se duhej të respektonte protokollin e IKSHPK-së që pas testimit për...
Lajme02 Gusht 2020
Infermieri i Klinikës Infektive, Fitim Havolli ka reaguar përmes një statusi në Facebook.Ai ka shkruar se tash e 7 muaj vazhdojnë të mbajnë kujdestari, e cila është tepër e lodhshme. “Unë do i shërbejë vendit...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, u ka shprehur ngushëllime familjes së gruas që ka ndërruar jetë dje në Kamenicë, pasi dyshohet se është vrarë nga burri i saj.Osmani ka deklaruar se kjo kohë...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
SHBA vazhdon të regjistrojë shifra të larta me COVID-19. Një total prej 3,054,699 rasteve të koronavirusit janë identifikuar në Shtetet e Bashkuara që nga fillimi i pandemisë, sipas njoftimeve të Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn....
Lifestyle02 Korrik 2020
Studimet e ndryshme tregojnë se për të rënë në peshë duhet të keni kujdes në ushqimet që konsumoni dhe aktivitetet fizike që kryeni. Por një studim i fundit tregon se për humbjen në peshë një...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
SHBA vazhdon të ketë numër të madh të rasteve të reja me COVID-19. Shtetet e Bashkuara raportuan të paktën 41.586 raste të reja të koronavirusit dhe 338 vdekje të hënën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.