Gjuha:
×
Etiketë: tej
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme21 Gusht 2020
Ramush Haradinaj ka shkuar edhe më tutje në debatin për Presidentin, duke thënë se këtë temë e ka diskutuar në “tavolina”, ku i ka përmendur zyrtarët e PDK’së dhe Presidentin Thaçi. Por, LDK është duke...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Zyrtarët shëndetësorë në Danimarkë thanë të martën se nuk mund të rekomandojnë kalimin në fazën tjetër të rihapjes së shoqërisë, raportoi media daneze Ingenioeren. “Nga një perspektivë e kujdesit shëndetësorë, kjo nuk është diçka që...
Lajme20 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka apeluar te qytetarët që të kenë kujdes të shtuar për të parandaluar përhapjen e pandemisë Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti thotë se situata me COVID-19 mbetet...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Mosrespektimi i masave dhe mos mbajtja e maskave për mbrojtje nga Covid-19 mbetet problem serioz. Edhe gjatë 24 orëve të fundit Ministria për Punë të Brendshme në gjithë territorin e vendit ka regjistruar 218 shkelje...
Lajme10 Korrik 2020
Ish’deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri që tash e sa kohë është duke deklaruar se koronavirusi nuk ekziston, sot e ka lidhur pandeminë me marrëveshjen përfundimtare Kosovë – Serbi. Tahiri në Facebook ka shkruar...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot gjatë ditës është takuar me homologun e tij nga Shqipëria, Edi Ramën, shkruan Front Online. Pas takimit, përmes një postimi në facebook, Hoti ka thënë se Kosova dhe Shqipëria...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Numri i të infektuarve të rinj nga koronavirsi në vend edhe krahas apeleve për respektimin e masave për mbrojtje edhe më tej është i lartë. Dje janë regjistruar 134 raste të reja dhe shtatë viktima....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.