Gjuha:
×
Etiketë: sqaron
Lajme19 Shtator 2020
IKSHPK’ja ka dalur me një sqarim për sa i përket bilancit të 24-orëshit të fundit me vdekjet nga COVID-19. IKSHPK thotë në se 3 rastet e vdekjes të raportuara në 24-orët e fundit në momentin...
Kronika13 Shtator 2020
Mbrëmjen e djeshme është arrestuar një person në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë, pasi që ka qenë pa maskë. Arrestimi i qytetarit ngjalli shumë reagime për mënyrën se si policia veproi ndaj tij. Zëdhënësi i...
Lajme10 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ka sqaruar se nxënësit nuk ka vendosur që maskat të sigurohen nga nxënësit. Përmes një komunikate për media, MASH ka thënë se sipas Udhëzuesit të përgjithshëm të MASh-it, çdo nxënës...
Lajme08 Gusht 2020
KFOR’i përmes një komunikate për media ka thënë se dje rreth orës 17:20 ka kryer një patrullë të sinkronizuar me Forcat e Armatosura Serbe në afërsi të fshatit Hodonovc në Komunën e Kamenicës. Sipas tyre...
Lajme06 Gusht 2020
Së fundmi në rrjetet sociale janë duke qarkulluar dy video ku shihen zyrtarë policorë duke u konfrontuar me qytetarë për shkak të mosrespektimit të masave ndaj Coronvirusit. Rasti më i fundit është ai i arrestimit...
Lajme06 Gusht 2020
Viti shkollor 2020/2021 mund të fillojë përsëri në distancë. Ministria e Arsimit ka bërë të ditur për Radio Kosovën, se janë duke bërë të gjitha përgatitjet që mësimi të fillojë në mënyrë të rregullt, por...
Lajme05 Gusht 2020
Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka konstatuar dje mashtrimin me sasinë në dy lloje të djathit të prodhuara në Maqedoninë Veriore. Ministri i këtij dikasteri qeveritar, Vesel Krasniqi ka thënë për Front Online, që në...
Lajme04 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që të shfuqizojë udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve dhe pajisjeve medicinale. I menjëhershëm ka qenë shpjegimi i MSH-së për këtë çështje, ku thuhet se udhëzimi për...
Lajme03 Gusht 2020
Komuna e Mitrovicës njofton se e priti me shqetësim reagimin e djeshëm të Shkëlzen Gashit për mungesën e emrit të vogëlushes së ndjerë, Elizabeta Hasani, nga komuniteti rom, në pllakën përkujtimore kushtuar viktimave të masakrës...
Lajme14 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendim që të lirojë Muhamet Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi. E pak pas shkarkimit, Mustafa reagoi duke thënë se vet Hoti kërkoi që ta lironte...
Lajme14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka emëruar Agim Veliun koordinator Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Luftimin e Terrorizmit. Më këtë vendim, ai do të kryejë detyrat dhe përgjegjësitë e...
Lajme08 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë, ka sqaruar ankesën e mjekës, Jehona Krasniqi e cila nuk u pranua në konkursin e fundit ku kanë qenë të paraparë 100 pozita për mjekë. MSh përmes një komunikate për media ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.