Gjuha:
×
Etiketë: sportive
Lajme05 Shtator 2020
Në kuadër të realizimit të projekteve të planifikuara dhe të investimeve kapitale, sot në fshatin Kijevë, ka filluar ndërtimi i fushave të sportit për shkollën fillore, si dhe për shkollën e mesme profesionale, bëhet e...
Lajme31 Korrik 2020
Sot rreth orës 19:00 ka ndërruar jetë një grua e infektuar me COVID-19 në Klinikën e Mjekësisë Sportive. Lajmin e ka konfirmuar anesteziologu Muharrem Krasniqi në një lidhje direkte në Edicionin Special. E ndjera ka...
Lajme28 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës mbrëmjen e së martës miratoi 28 masa të reja për parandalimin e Covid-19. Përmes këtyre masave Qeveria ka ndaluar grumbullimin e qytetarëve në numër më shumë se 5 persona në vende publike,...
Lajme17 Korrik 2020
Në Samadrexhë të Vushtrrisë, sot është bërë përurimi i palestrës sportive, që është investim i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit e që ka kushtuar 860 mijë euro. Në ceremoninë e inaugurimit te palestrës sportive,...
Lajme17 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton sot Komunën e Vushtrrisë, ku do të merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të palestrës së sportit në Samadrexhë. Paraprakisht në orën 10:00, Dumoshi do të...
Lajme16 Korrik 2020
Pacientët e shtrirë në Mjekësinë Sportive janë duke u bartur në Mjekimin Intensiv Qendrore. “Arsyeja, është pasi që QKUK-ja është duke i zgjeruar kapacitetet në Mjekësinë Sportive”, i ka thënë KOHËS Shpend Fazliu, zëdhënësi i...
Lajme16 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti në takim drejtuesit e Federatës të Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës dhe Përfaqësuesit e Palestrave Private Sportive të Fitneseve të Kosovës, më të cilët diskutoi për...
Lajme14 Korrik 2020
Në njësinë intensive të Qendrës së Mjekësisë Sportive janë duke u trajtuar 20 pacientë, për shkak të gjendjes së tyre shumë të rënduar nga koronavirusi. Në këtë njësi sportive kujdestarojnë katër anesteziologë, për përkrahje respiratore...
Lajme08 Korrik 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po vazhdon të ketë rënie të oksigjenit të njësitë intensive ku po trajtohen pacientët me Covid-19. Gazeta Shneta ka siguruar dëshmi të cilat tregojnë se mbrëmë në njësinë intensive...
Lajme27 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë në faqen e saj zyrtare në facebook ka publikuar udhëzimet për palestrat sportive për parandalimin e Covid-19. Njoftimi i plotë i MSH-së:

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.