×
Etiketë: sondazhi
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Pasqyra politike kombëtare amerikane është zhvendosur në mënyrë të qartë dhe të konsiderueshme në favor të Joe Bidenit që kur u paraqit si kandidat i Partisë Demokratike në muajin mars. Duke pasur parasysh pandeminë e...
Lajme23 Korrik 2020
Instituti për Çështje Europiane në Beograd ka publikuar sot një hulumtim në lidhje me qëndrimet e qytetarëve të Serbisë ndaj Kosovës. Sipas këtij sondazhi, 42 për qind e qytetarëve të Serbisë konsideron se Kosova është...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Pasiguria e krijuar nga Covid-19 duket se ka prishuar planet e shumë shqiptarëve për të shkuar me pushime këtë vit. Por më shumë sesa frika, arsyeja kryesore lidhet me pamundësinë ekonomike. Sipas një sondazhi të...
Lajme08 Korrik 2020
Lëvizja Vetëvendosje së fundmi ka realizuar një sondazh, ku në pyetjen se nëse zgjedhjet do të mbaheshin në qershor cilin subjekt do ta vontonit, sipas tyre shumicën parlamentare do ta kishte LVV-ja. Sipas tyre LVV...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Një sondazh i ri i Gallup tregoi se 39 për qind e të anketuarve mbështesin hapat e Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara, ndërsa 57 për qind nuk e aprovojnë sjelljen e liderit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.