Gjuha:
×
Etiketë: socialdemokrate
Lajme10 Shtator 2020
Liderët e tri partive politike që janë pjesë e Qeverisë së Kosovës janë duke e zhvilluar një takim të përbashkët në njërin nga Hotelet ne qendër të Prishtinës, raporton Front Online. Ende nuk dihet arsyeja...
Lajme12 Gusht 2020
Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë ka shpallur kandidaturën për president të ardhshëm të Kosovës. Lidhur me zgjedhjen e tij president,...
Lajme06 Gusht 2020
Për mocionin e ngritur nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzim të qeverisë Hoti, nuk ka vota për të dhënë Nisma Socialdemokrate e cila është pjesë e këtij koalicioni qeverisës. Kështu ka deklaruar për KosovaPress deputeti i...
Lajme11 Korrik 2020
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se pavarësisht që dikush u dorëzua në rrugëtimin e tyre të drejtë, kjo parti vazhdon të jetë e fuqishme dhe e pandalshme....
Lajme10 Korrik 2020
Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas largimit të disa nga anëtarët e kësaj partie, duke thënë se në këto momente të vështira për shtetin tonë, kur na duhet uniteti, partnerët politikë vazhduan me joshje të anëtarëve...
Lajme07 Korrik 2020
Pas largimit të deputetit Haxhi Shala nga Nisma Socialdemokrate, ka ardhur edhe një dorëheqje tjetër. Këtë herë është asamblisti i Kuvendit Komunal në Malishevë, Luan Kryeziu i cili ka njoftuar se sot ka dhënë dorëheqje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.