×
Etiketë: siguron
Lajme28 Gusht 2020
24 tetori është data e fundit kur Gjykata Speciale duhet të vendosë lidhur me aktakuzat e përpiluara nga Prokuroria e Specializuar e Hagës kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli....
Lajme24 Gusht 2020
Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që të mbështesë stafin mjekësor që ndodhet në vijën e frontit me pandeminë,...
Lajme22 Gusht 2020
Humanisti, Labinot Tahiri, ndonëse është në pushime me familje në Stamboll, nuk po ndalet duke menduar për të rinjët kosovarë që vuajnë nga sëmundjet e kanë nevojë për ndihmën e të gjithëve. Tahiri, i cili...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Mbretëria e Bashkuar ka siguruar qasje të hershme në 90 milionë doza të vaksinave Covid-19 përmes partneriteteve me kompani farmaceutike. Të përfshira në shifër janë 30 milionë doza të një vaksine që po zhvillohet nga...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot njoftoi se përmes Ambasadës së Japonisë në vend dhe përmes zyrës për bashkëpunim në projekte UNOPS është siguruar ilaçi antiviral “Favipiravir” për 100 pacientë me Covid-19. Filipçe tha se...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.