×
Etiketë: shtretër
Lajme01 Korrik 2020
Zyra e BE’së në Kosovë ka njoftuar se nesër Kosova merr 6,000 komplete testimi për COVID-19, 90 shtretër spitalorë dhe 67,000 maska të frymëmarrjes dhe pajisje tjera. Përmes një komunikate për media Zyra e BE’së...
Front TV01 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se situata e krijuar në vend me pandeminë Covid-19 është e rëndë. Ahmeti për Front Online ka thënë se qytetarët duhet të jenë më të përgjegjshëm...
Lajme30 Qershor 2020
Pas 41 rasteve të reja me koronavirus në Prishtinë, kryetari i komunës, Shpend Ahmeti, u ka kërkuar qytetarëve t’i përdorin maskat, të respektojnë distancën dhe t’i pastrojnë dhe dezinfektojnë duart. Përmes një postimi në Facebook,...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
India ka hapur një nga spitalet më të mëdha në botë, me 10.000 shtretër, në kuadër të betejës me pandeminë e koronavirusit. Qendra për COVID, “Sardar Patel” ka nisur pjesërisht punën nga e diela, duke...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Derisa numri i të prekurve nga coronavirusi në Indi po shënon rritje, vendi po krijon mijëra shtretër të bërë nga kartoni për t’u përkujdesur për pacientët. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shtretërit me kosto...
Lajme24 Qershor 2020
Rreth 500 shtretër mund të vihen në dispozicion në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), për menaxhimin klinik të rasteve me sëmundjen COVID-19 që shkakton koronavirusi i ri, konfirmojnë zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë. Rreth...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.