Gjuha:
×
Etiketë: shteteve
Lajme23 Shtator 2020
Përveç marrëveshjeve ekonomike, më 4 shtator në Washington është arritur edhe njohja reciproke në mes të Izraelit dhe Republikës së Kosovës. Këtë njohje në Washington, kryeministrit Hoti ia kishte kumtuar vetë kreu i Qeverisë izraelite,...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani në takim me sekretaren e përgjithshme të Këshillit për bashkëpunim regjional (RCC) Majlinda Bregu, potencoi rëndësinë e heqjes së barrierave për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe mallrave...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Uragani Sally ka arritur në brigjet e Alabamas së Shteteve të Bashkuara të mërkurën në mëngjes si stuhi e kategorisë së dytë pas forcimit të erërave gjatë natës. Shpejtësia e erërave arriti deri në 165...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut, ka zhvilluar një takim zyrtar me kryetarin e Parlamentit, Talat Xhaferi dhe me zëvendëskryeministrin e parë në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut,...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Zyrtarët amerikanë u kanë thënë shteteve që të jenë gati për shpërndarje të vaksinës potenciale për koronavirus nga 1 nëntori, duke ngritur shqetësime se administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është duke...
Lajme26 Gusht 2020
Një numër i shteteve anëtare të Bashkimit Evropian të cilat janë skeptike në pyetjen nëse Kosovës duhet t’i jepet drita e gjelbër për lëvizjen e lirë në zonën Schengen kanë kërkuar nga Komision i Evropian...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Qeveria e Serbisë ka marrë vendim që të vendos masa të reja ndaj katër shteteve fqinje pas rritjes së numrit të infektuar me Covid 19. Qeveria ka prezantuar masa për udhëtarët nga vendet me një...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Mijëra pushues mund të kenë anuluar planet e tyre, pas vendimit të ri të Mbretërisë së Bashkuar për vendosje të Francës në listën e vendeve të karantinës nga dita e shtunë. Në vendim është thënë...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani-Sadriu, priti sot në takim Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar. Me këtë rast, Kryetarja Osmani e falënderoi përzemërsisht Ambasadorin Sakar për ndihmën e ofruar Kosovës nga shteti i Turqisë...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Izraeli mohon çdo përfshirje në shpërthimin e portit të Bejrutit që ndodhi diret pas rritjes së tensioneve midis Libanit dhe fqinjit të saj. Izraeli ka mohuar të ketë ndonjë lidhje me shpërthimin e madh në...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Zvicra ka shtuar edhe 15 shtete në listën e atyre që vlerësohen si të rrezikshmërisë së lartë, shkaku i pandemisë COVID-19. Ndërsa nga kjo listë ka larguar Suedinë e Bjellorusisë. Lajmi është bërë i ditur...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.