×
Etiketë: shpërthimi
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Hezbollah ka bllokuar një zonë në jug të Libanit ku ndodhi një shpërthim në një shtëpi sot, e cila, sipas informacionit të parë, i përket një anëtari të kësaj organizate terroriste. Më herët, forcat e...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Ushtria e Libanit sot deklaroi se 9 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur pas shpërthimit të muajit të kaluar në Portin e Bejrutit. Ushtria përmes një deklarate tha se dy shtetas sirianë ishin midis personave...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar te ura e Nesherakut në kryeqytetin e Shqipërisë. Mësohet se ka shpërthyer një makinë nga tritoli, tek ura e stacionit të fundit të Tiranës së Re. Ndërsa pamjet e...
Lajme08 Shtator 2020
Një shpërthim ndodhi në orët e para të mëngjesit sot në rrugën C brenda një lokali. Për fat të mirë asnjë person nuk është lënduar si pasojë e këtij shpërthimi. Ende nuk dihet se si...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Kryeministri libanez, Hassan Diab, njoftoi sot në mbrëmje se do të propozojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, pas shpërthimit vdekjeprurës në portin e Bejrutit, për të cilin popullata fajëson klasën politike. “Vetëm zgjedhjet e parakohshme mund...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që numri i të vdekurve nga shpërthimi së martës në...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një numër i zyrtarëve të portit të Bejrutit janë vendosur nën arrest shtëpiak për shkak të shpërthimit që ndodhi të martën. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, shpërthimi ka lënë të vdekur 135 njerëz dhe...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ). “Lidhur me shpërthimin e djeshëm në Bejrut,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Ditën e djeshme kryeqyteti i Libanit, Bejrut u godit nga një shpërthim i fuqishëm që mendohet se është si pasojë e kimikateve që gjendeshin në portin e qytetit. Shpërthimi la të vdekur mbi 100 njerëz...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në dhjetor 2019, koronavirusi u përhap fillimisht në Wuhan të Kinës. Por, disa javë më vonë, virusi i njohur si COVID-19, u bë një pandemi globale. Shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një shpërthim i fuqishëm ka shkundur Beirutin e Libanit dje pasdite duke shkaktuar rreth 78 vdekje dhe mbi 4 mijë të plagosur deri më tani. Kjo fatkeqësi e libanezeve dyshohet që erdhi nga shpërthimi i...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një shpërthim i madh në Bejrut shokoi njerëz në të gjithë globin, derisa raportet e para tregojnë për 27 viktima dhe mbi 2500 të lënduar. Shpërthimi ndodhi në një port detar, derisa jo shumë larg...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një shpërthim i madh në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ka vrarë të paktën 27 njerëz dhe plagosur më shumë se 2.500 të tjerë, thotë ministri i shëndetësisë. Ende nuk është e qartë se çfarë shkaktoi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.