Gjuha:
×
Etiketë: shpërblehet
Lajme09 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit është shpërblyer me grant nga Ministria e Pushtetit Lokal në shumën prej 745 mijë euro, për performancën e vitit 2019. Në këtë mënyrë, Gjilani zë vendin e tretë ne nivel të Kosovës...
Lajme28 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë i ka licencuar shumë spitale private me licenca për të kryer teste për COVID, shumicën për teste serologjike, mirëpo hisen kryesore të tortës e ka ndarë për një pjesëtare të familjes oligarkike,...
Tenderët06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit është shpërblyer me tender pesë milionësh nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) për ndërtimin e objektit spitalor...
Auto08 Korrik 2020
NASA do të ofrojë  35,000 dollarë për këdo që është në gjendje të krijojë një tualet që astronautët mund ta përdorin në anije kozmike dhe në sipërfaqen e Hënës., shkruan Tgcom24. Agjensia hapësinore ka planifikuar  të...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ekspertët në të gjithë botën thonë se për momentin koronavirusi mund të frenohet vetëm duke u treguar të përgjegjshëm. Duke qenë se ende nuk ka një vaksinë, e vetmja gjë që mund të bëjmë është...
Lajme23 Qershor 2020
“Mos tradhtoni dhe mos u shitni”, kështu i ishte drejtuar Albin Kurtit pak ditë pas që ky i fundit ishte zgjedhë kryeministër i vendit, gjatë homazheve në përvjetorin e 13-të të vrasjes së ish-aktivistëve të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.