×
Etiketë: Shpenzimet
Lajme10 Shtator 2020
Për çmimet e testeve që po bëhen në laboratorët privatë të pakënaqur janë edhe qytetarët. Ata thonë se duke e pasur parasysh gjendjen në të cilën është Kosova, pagesat për këto teste do të duhej...
Lajme21 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut konsideron se shëndeti publik i qytetarëve të Kosovës seriozisht është vënë në sprovë për shkak të pandemisë së shkaktuar nga COVID-19. KLMDLNj si shkaktar të...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Lajme09 Gusht 2020
Më 3 shkurt të vitit 2020, për herë të parë, pas zgjedhjeve të 6 tetorit 2019, subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje arriti ta drejtoi vendin, pas lidhjes së koalicionit me LDK-në, me kryeministër Albin Kurti. Por...
Lajme01 Gusht 2020
Zëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica e parë e sigurimit kufitar për diasporën me zero kosto. Përmes një postimi...
Lajme29 Korrik 2020
Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë publikuar sot vendimin për heqjen e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët tanë deri në fund të këtij viti. Me këtë vendim, Qeveria siguron mjetet financiare për...
Ekonomi29 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka miratuar Raportin gjashtëmujor për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. Raporti përmban një përmbledhje dhe trendeve kryesore të të hyrave dhe shpenzimeve buxhetore për këtë periudhë. Raporti përmban gjithashtu...
Ekonomi08 Korrik 2020
Me shumicë votash anëtarët e Komisionit për Financa dhe Transfere kanë miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2020 dhe i njëjti është proceduar në Kuvend për miratim. Në Komisionin për Financa dhe Transfere gjatë shqyrtimit...
Ekonomi07 Korrik 2020
Kryetari i Komisionit për Financa dhe Transfere në Kuvend, Hekuran Murati ka thënë se Ligji për menaxhimin e financave publike i mundëson qeverisë ekzekutimin e plotë të Pakos Emergjente Fiskale pa e rishikuar hiç buxhetin....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.