×
Etiketë: shpejti
Lajme28 Shtator 2020
Përfaqësues të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Kryetari i Shoqatës së Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës (OHTK), Hysen Sogojeva, bën të ditur se...
Lajme24 Shtator 2020
Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes kësaj ministrie dhe Fondacioni i Milleniumit të Kosovës (FMK). Në këtë marrëveshje që u nënshkrua nga ministri i MEA-së, Blerim Kuçi dhe...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme18 Shtator 2020
Nxënësit dhe prindërit në komunën e Kamenicës kanë protestuar sërish ndaj riorganizimit të shkollave i cili po implementohet nga pushteti komunal. Komuna ka paraparë që shkollat me pak nxënës të mbyllen dhe ata të transferohen...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është investuar që në Kosovë të kryhet edhe analiza e D-dimerit (jep informacione...
Vip12 Shtator 2020
Ai është një nga artistët më të pëlqyer dhe më të kërkuar sa i përket mbrëmjeve muzikore. Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur, Skerdi, i cili nuk është duke pushuar së punuari në këngë të...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq njoftoi sot nga Brukseli se, posa të formohet një qeveri e re dhe Kuvendi të fillojë të punojë me kapacitet të plotë, tema e Kosovës do të paraqitet para deputetëve. Vuçiq...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Hoti ka thënë se lidershipi në krye të Kuvendit ka qenë kyç në zhvillimet e fundit...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, së shpejti mund të shkojë në Hagë, si dëshmitar i mbrojtjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, ndaj të cilit është ngritur aktakuzë në Speciale, sipas burimeve ndërkombëtare...
Front TV29 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj, ka paralajmëruar një vizitë së shpejti në Veri të Mitrovicës. Në pyetje të gazetarëve kur do të jetë vizita e tij në Veri, Zemaj është përgjigjur: “Së shpejti”....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.