×
Etiketë: shëndetit
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), e akuzuar nga SHBA për keqmenaxhim të pandemisë COVID-19, njoftoi sot krijimin e një komiteti për të vlerësuar efikasitetin e Rregullores Ndërkombëtare të Shëndetit (RSI) përballë urgjencave. “Më herët sot,...
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka falënderuar sot deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe të gjithë palët e përfshira për kontributin e dhënë në miratimin e Ligjit Nr. 07/L-006 për parandalimin dhe luftimin e pandemisë...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Një sërë kërcënimesh me bombë kundër agjencive të shëndetit publik, në tre shtete të ndryshme gjermane, detyruan personelin dhe banorët të evakuohen, sipas policisë gjermane. “Deri më tani, policët dhe qentë e specializuar nuk ka...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani në seancën e sotme të Kuvendit duke prezantuar projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid -19, ka kërkuar nga deputetët që ta votojnë këtë projektligj dhe të...
Lajme03 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot përfaqësuesit e Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, të kryesuar nga z. Fitim Havolli, kryetar i kësaj organizate sindikale. Në takimin me ta, Osmani çmoi lart angazhimin...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave nga ana e të gjithë votuesve, treguam se mund të funksionojmë...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Drejtoria e Shëndetit Publik në qytetin e Durrësit ka pezulluar punën. Burime për abcnews.al kanë njoftuar se kjo drejtori që merret me hetimin dhe përcaktimin e rasteve të infektimit ose jo me covid -19 nuk...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Është konfirmuar një rast pozitiv me coronavirus në Durrës, saktësisht një punonjës i laboratorit të Drejtorisë së Shëndetit Publik. BalkanWeb njofton se menjëherë pas kësaj i gjithë personeli i laboratorit ka dalë jashtë dhe po...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Koronavirusi COVID-19 në pjesën veriore të Italisë ka qenë prezent që në dhjetor të vitit të kaluar, pra dy muaj përpara konfirmimit të rastit të parë të diagnostikuar, sipas një studimi të fundit të Institutit...
Lifestyle18 Qershor 2020
Njerëzit që vuajnë nga depresioni, çrregullimi bipolar, ankthi dhe probleme të tjera të shëndetit mendor tashmë përballen me sfida në periudha normale, por ne nuk po jetojmë në periudhë normale për momentin. Një pandemi globale...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.