×
Etiketë: shbatë
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të martën pretendoi se vendi mund të kenë në dispozicion një vaksinë anti-koronavirus pas katër javësh. “Do kemi një vaksinë brenda disa javësh; mund të shkojnë...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
SHBA-të, Kosova dhe Serbia janë nominuar për çmimin Nobel për paqe pas marrëveshjes së arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Nominimi është bërë nga deputeti suedez, Magnus Jacobsson, i cili ka...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist 11 shtatorit të vitit 2001, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, së bashku me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 Shtatorit....
Ekonomi05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka zhvilluar një bisedë me shefin e misionit që mbulon Kosovën në FMN, Gabriel Di Bella. Me anë të një postimi në Facebook, Hoti ka bërë të ditur që ministrja...
Lajme05 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike, Shkodran Ramadani, po konsideron se marrëveshja e djeshme Kosovë-Serbi e arritur në Uashington është çmim që Kosova po e paguan si rrjedhojë e prishjes së raporteve me amerikanët nga qeveria Kurti...
Lajme05 Shtator 2020
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikane për bisedimet Kosovës-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Kosova dhe Serbia të premten pasdite në Washington kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, duke theksuar se nuk kanë nënshkruar kurrfarë marrëveshje...
Lajme04 Shtator 2020
Pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Basha ka falënderuar presidentin Trump dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për...
Lajme04 Shtator 2020
Për pak pritet të nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, teksa kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka dedikuar disa fjalë për Kosovën dhe SHBA-të. Ai në rrjetin social Facebook, ka shkruar:...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në kryeqendrën amerikane, në Uashington në ditën e dytën të takimit në mes të palës kosovare dhe asaj serbe, pritet që të nënshkruhet një marrëveshje, e ku prezent do të jetë edhe presidenti amerikan...
Lajme02 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Washington, ka takuar sot Drejtorin Ekzekutiv të Koorporatës Sfidat e Mijëvjeçarit (Millennium Challenge Corporation- MCC), Sean Cairncross me të cilin ka...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dje u takua me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kate Marie Byrnes, e cila i uroi kryeministrit Zaev rizgjedhjen në këtë pozitë...
Lajme20 Gusht 2020
Arbër Fetahu, nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike, lidhur me takimin e 2 shtatorit për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi,  ka thënë për Front Online që pritjet nuk duhet të jenë të mëdha. “Realisht tanimë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.