Gjuha:
×
Etiketë: sezonale
Lifestyle24 Shtator 2020
Alergjia është një reagim imun ndaj substancave të padëmshme siç është poleni, dhe simptomat e pakëndshme si teshtitjet dhe rrjedhja e hundës janë përpjekjet e trupit për t’u mbrojtur. Përveç shkaqeve fiziologjike, shkencëtarët janë përpjekur...
Lajme09 Shtator 2020
Ka dështuar të zgjidhet operatori për furnizim me vaksina sezonale, me të cilat Qeveria Hoti ishte zotuar që do t’i vaksinonte gati gjysmë milionë kosovarë. Ministria e Shëndetësisë në fillim të muajit gusht pati hapur...
Lifestyle01 Shtator 2020
Koronavirusi dhe alergjitë sezonale kanë ngjashmëri të madhe në simptoma, gjë që ka nxitur shqetësim për prindërit, të cilëve do iu rikthehen fëmijët në shkolla. Për ta bërë të qartë dallimin mes tyre, Qendra për...
Lajme16 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Kosovës planifikon të pajisjet me 380 mijë vaksina sezonale, është kuptuar përmes hapjes së tenderit për furnizim me vaksina katërvalente të gripit. Sipas përshkrimit në dosjen e tenderit, Ministria e Shëndetësisë...
Lajme30 Korrik 2020
Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë për të rishikuar edhe një herë gjendjen e punonjësve në këto vende. Politika ka paralajmëruar ndryshime. “Në Gjermani nuk do...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrjes nga Shqipëria, Kakavija dhe Kapshtica. Kështu sipas zëdhënësit të qeverisë, prej datës 23...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.