×
Etiketë: sektori
Lajme22 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 66 raste të reja me Coronavirus, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i odës së hotelerive të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka edhe një kërkesë për Qeverinë e Kosovës, për të i’u dalë në ndihmë bizneseve të atakuara nga Corovavirusi. Ai tha se kërkesa e tyre ndaj...
Lajme16 Shtator 2020
Përhapja e pandemisë së Coronavirusit në Kosovë më së rëndi ka ndikuar në sektorin e hotelerisë. Kjo, pasi Qeveria mori vendim për mbylljen e përkohshme të shumë bizneseve, ndaloi grumbullimin e njerëzve, si dhe u...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është e pajustifikueshme që sektori privat të jetë më i përgatitur se ai publik....
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se politika e ka lënë popullin në baltë. Sipas tij, sektori i dytë...
Lajme14 Gusht 2020
Rreth 2,000 mjekë kanë aplikuar në konkursin e specializimeve, që më 30 korrik u shpall nga Ministria e Shëndetësisë. Specializimet do të ndahen për rreth 1,500 mjekë. Kjo është hera e parë, që prej vitit...
Biznes25 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka vizituar sot kompaninë “Eurometal” në Ferizaj, ku është pritur...
Biznes14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka miratuar disa vendime për masat që do të ndërmerren në funksion të luftimit dhe parandalimit të pandemisë COVID-19. Në kuadër të këtyre masave është paraparë që të kufizohet orari i punës...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka deklaruar se rreth 40 për qind e mjeteve të pakos emergjente fiskale, janë keqpërdorur. Në një konferencë për media pas takimit me ministren e...
Ekonomi05 Korrik 2020
Si pasojë e pandemisë Covid-19, për herë të parë në vendin tonë kanë shënuar rënie të theksuar të ardhurat nga mërgata dhe kështu pritet të ketë rënie në vazhdimësi. Këtë vit ka pasur të hyra...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.