Gjuha:
×
Etiketë: samitin
Lajme29 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë Besnik Tahiri ka deklaruar se ndarja e Kosovës ka qenë projekt i Serbisë dhe presidentit të saj Aleksandar Vuçiq. Ai ka thënë për RTK se çështja e ndarjes ka përfunduar kryesisht për...
Lajme29 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në samitin virtual të partneritetit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, të organizuar nga Këshilli Atlantik, qendër e politikës së jashtme me seli në Uashington. Pjesëmarrës në...
Lajme29 Korrik 2020
Këshilli Atlantik do të mbajë sot një samit virtual me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit pjesëmarrës do të jetë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti si dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq....
Lajme28 Korrik 2020
Këshilli Atlantik do të mbajë një samit virtual me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit që do të mbahet nesër, pjesëmarrës do të jetë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti si dhe presidenti...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të marr pjesë në samitin e partneritetit të Ballkanit Perëndimor. Këtë samit e organizon Këshilli Atlantik, ndërsa marrin pjesë liderë të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Shqipërinë e përfaqëson...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Atmosfera në samitin e Bashkimit Evropian mbrëmjen e kaluar raportohet të ketë qenë mjaft e zymtë për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pakon ndihmëse për rimëkëmbje ekonomike. Kështu të paktën deklaroi kryeministri holandez, Mark...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Sot kancelarja gjermane festoi 66 vjetorin dhe përsëri kremtoi në samitin e BE që po mbahet në Bruksel. Udhëheqësja e vendit më të fuqishëm të BE’së u shfaq pesimiste kur mbërriti në takim me liderët...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel kërkoi një marrëveshje për planin e rimëkëmbjes së ekonomisë së BE-së, dy ditë para një samiti të drejtuesve të 27 vendeve. “Tani është koha. Një marrëveshje është thelbësore. Ne...
Lajme10 Korrik 2020
Sot, nën organizimin e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane, Angela Merkel është mbajtur virtualisht Samiti i Parisit. Samiti kishte për qëllim diskutimin për situatën e Kosovës dhe Serbisë dhe arritjen sa më të...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti qe sot pjesë e një diskutimi virtual në kuadër të Samitit të Parisit, organizuar nga Presidenti francez Emmanuel Macron dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel. Hoti në drejtuar Macron e Merkel,...
Lajme10 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se Samiti virtual i Parisit po mbahet sot ndonëse Qeveria e Kosovës nuk ka publikuar asnjë platformë për dialogun, as ekip, as agjendë, as plan. “Kemi...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillojnë sot një “samit virtual”, që do të ndërmjetësohet nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel. Ky samit,...
Lajme25 Qershor 2020
Ambasada e Francës përmes një njoftimi në twitter ka treguar se presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelraja gjermane, Angela Merkel, mbeten të gatshëm për organizimin e një Samiti në Paris për dialogun mes Kosovës dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.