×
Etiketë: rukiqi
Ekonomi23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka nisur takimin me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi dhe atë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), Arian Zeka. Ky takim vjen pas pjesëmarrjes së...
Lajme22 Shtator 2020
Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të krijojnë një grup punues, që do të ndihmojë qeveritë e të dyja shteteve për të zbatuar projektet e marrëveshjes së Uashingtonit nga 4 shtatori, si...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, shprehet më i rezervuar sa i përket kësaj marrëveshje.  Sipas tij, kjo marrëveshje ka marrë më shumë konotacion politik sesa ekonomik, por që pikat e saj mbi...
Ekonomi05 Shtator 2020
Kryetari i Odes Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi në një konferencë për mediaka thënë se në aspektin e investimeve, marrëveshja që u nënshkrua dje mund t’i sjellë dobi Kosovës. Ai ka thënë se së bashku...
Lajme02 Shtator 2020
Tashmë duket që gjithçka është bërë gati për takimin e Shtatorit, të delegacioneve nga Kosova dhe Serbia, në Shtëpi të Bardhë. Shumë detaje mbi këtë takim janë dhënë, përveç faktit se a do të marrë...
Ekonomi23 Gusht 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Albert Spahiu, ka thënë se, të gjitha akterët politikë duhet ta kuptojnë se kauza e rimëkëmbjes ekonomike në këtë periudhë të pandemisë...
Ekonomi20 Gusht 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se në takimin e sotëm të Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime, ka prezantuar idetë fillestare për rimëkëbie dhe transforimin e ekonomisë. Ai ka thënë...
Lajme03 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin. Zemaj ka kërkuar nga Rukiqi që bizneset të bashkëpunojnë në zbatimin strikt të masave të caktuara nga...
Lajme01 Gusht 2020
Si pasojë e pandemisë COVID-19, deri në 50 mijë qytetarë të Kosovës mund të humbin vendin e punës, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi....
Lajme16 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se  kryeministri Hoti nuk ka udhëtuar për qejf ne Bruksel por se e ka obligim kushtetues. Kjo deklaratë vjen pas një reagimi të Keshilltarit të Presidentit Adil Behramaj i cili...
Lajme16 Korrik 2020
Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë për Front Online, se Pakoja për Rimëkëmbjen Ekonomike, që është propozuar nga Qeveria e Kosovës, është një Pako me vlerë të konsiderueshme. “Pako si vlerë është...
Ekonomi16 Korrik 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë për Front Online, se Qeveria duhet të jetë në gatishmëri për t`i kompensuar dëmet që janë duke i`u shkaktuar bizneseve pas vendosjes së masave kufizuese. “Kjo...
Front TV16 Korrik 2020
Vendosja e masave të reja kufizuese nga Qeveria e Kosovës, e poashtu edhe ndalimi i veprimtarisë së disa bizneseve me qëllim të parandalimit të rasteve me Covid-19, ka bërë që të rriten pakënaqësitë tek këto...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.