×
Etiketë: ruajtur
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Komuniteti shqiptar ka jetuar në territorin e Ukrainës që nga fundi i shekullit 18 – fillimi i shekullit 19. Shqiptarët Ortodoksë kanë emigruar fillimisht në Bullgari, më pas kanë emigruar  së bashku me gagauzët dhe...
Lajme22 Gusht 2020
Tian Krasniqi, 2 vjeçar, nga fshati Tërpeza e komunës së Malishevës kishte dal dje nga shtëpia në ora 18:30, i cili humbi rrugën për t’u kthyer atje. Ai mbrëmë e kaloi natën në një pyll,...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Një vajzë adoleshente nga fshati Mantoli në verilindje të Indisë, u vra në krevat nga babai i saj në mes të natës, kur familja mësoi se ishte shtatzënë. Babai i tërbuar për shtatzaninë e 17-vjeçares...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.