×
Etiketë: rinisë
Lajme20 Shtator 2020
Endrit Zabërgja nga NISMA ka treguar se Besart Rama një i ri, anëtar i NISMA-s ka vdekur. Zabërgja tha se Rama ishte bashkëpuntër që nga themelimi i rinisë së NISMA-s. Ai u shprehu ngushëllime familjes....
Vip01 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlroa Dumoshi, ka dërguar një mesazh urimi me rastin e Muajit të Rinisë. Në urimin e saj, Dumoshi thotë se “si ministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit prej marrjes...
Lajme12 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një statusi në Facebook, në Ditën e Rinisë, ka thënë se Kosova është e bekuar me të rinjtë e saj të përkushtuar ndaj shtetit, punës dhe kultivimit të vlerave...
Lajme12 Gusht 2020
Dita Ndërkombëtare e Rinisë organizohet më 12 Gusht të çdo viti. Ajo është caktuar nga Kombet e Bashkuara në vitin 1999 me miratimin e rezolutës 54/120. Kjo ditë është menduar si një mundësi për qeveritë...
Lajme12 Korrik 2020
Në parkingun e zonës një që ndodhet prapa “Pallatit të Rinisë” e që zotëron një hapësirë të madhe, çmimi për tri orët e para do të 0.30 cent. Në momentin kur kjo kohë tejkalohet, do...
Lajme10 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se me deputetin Haxhi Shala dhe kryetarin e AAK-së në Drenas, Beqir Kiqina, i kanë uruar mirëseardhjen në AAK, Edmond Thaçit me kolegë. Haradinaj...
Lajme23 Qershor 2020
Ish-futbollisti dhe Redaktori e gazetari shumëvjeçar i sportit, Arber Grabovci, ka nisur një etapë të re në karrierën e tij. Nga sot, ai do ta ushtrojë detyrën e zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.