×
Etiketë: rimëkëmbje
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbreshë Kryeziu-Hyseni ka thënë se mocioni i iniciuar nga kjo parti për rrëzimin e qeverisë ka marrë mbështetjen edhe të disa deputetëve të partive të tjera politike, por nuk i ka...
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sërish nuk e kanë kaluar ligjin për rimëkëmbje ekonomike. Vetëm 48 deputetë kanë marrë pjesë në votim, duke mos patur koorum për kalimin e këtij ligji. Ligji për rimëkëmbje ekonomike,...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të provojnë sërish gjatë ditës për të votuar në parim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Përkundër që në rend të ditës ishte vetëm zgjedhja e Avokatit të Popullit të zgjedhurit...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka votuar sot për ndarjen e mjeteve në kuadër të fondit për rimëkëmbje ekonomike, të cilat ndahen si subvencionim për koston e pagave që kanë bizneset në Kosovë. 87 milionë euro është...
Lajme25 Shtator 2020
Dy herë brenda ditës ka dështuar të votohet Projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Ky projektligj ka dështuar të votohet në orët e paradites në vazhdimin e seancës në mungesë të kuorumit, pasi votuan vetëm 60 deputetë....
Front TV25 Shtator 2020
60 deputetë kanë marrë pjesë në votimin për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, raporton Front Online. Kështu ky Ligj nuk i pati votat e mjaftueshme për kaluar.   https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/3213598178737742/
Lajme25 Shtator 2020
Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, u kanë bërë thirrje deputetëve të Kuvenit të Kosovës që të  arrijnë konsensusin e nevojshëm që do të mundësonte krijimin e legjislacionit përkatës për zbatimin...
Lajme25 Shtator 2020
Nga Oda e Afarizimit të Kosovës kanë thënë se janë tejet e shqetësuar për mosshyqrtimin e kërkesave të biznesit dhe mosvotimin ende të këtij Projektligji. OAK për të disatën herë pas dërgimit të kërkesave të...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se tyre muajt e fundit të përballjes me pandeminë në Kosovë kanë qenë të vështirë. “Hapja ka krijuar disbalancë të numrave dhe ngriti përgjegjësinë tonë për menaxhimin e...
Ekonomi22 Shtator 2020
Kryetari i Grupit Parlamentar te PDK-së, Bedri Hamza, pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka thënë se është vonuar me aprovimin e buxhetit dhe ai nuk ka qenë adekuat për nevojat e kohës. Hamza ka...
Lajme21 Shtator 2020
Kërkesa e deputetes nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu që të kthehet për rivotim Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike në seancën e sotme ka përplasur pozitën dhe opozitën në vazhdimin e seancës...
Lajme21 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur vazhdimin e seancës plenare të datës 18 shtator. Shefi i grupit parlamentar nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi, ka kërkuar nga deputetët që ta përkrahin propozimin për rimëkëmbje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.