Gjuha:
×
Etiketë: rikthimin
Lajme30 Shtator 2020
Prindërit e nxënësve të një klase të dytë në shkollën fillore "Naim Frashëri” protestuan sot kundër drejtoreshës së kësaj shkolle, Shpresa Vllasalia. Sipas tyre, kjo e fundit ka sjellje arrogante ndaj mësimdhënësve, për çka edhe...
Lajme23 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Frontal” në T7. Ajo diskutoi për shumë tema, deri sa fokusi kryesor ishte tek marrëveshja e arritur...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) shpalosi zyrtarisht planin e saj për t’u kthyer në Hënë në vitin 2024. Në kuadër të programit të quajtur Artemis, i cili do të kushtojë rreth 28 miliardë dollarë, NASA...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Mbi 900 mijë vetë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në të gjithë botën, ndërsa të prekurit po i afrohen 28 milionëshit. Shtetet e Bashkuara vijojnë të kryesojnë listën me mbi 6 milionë infektime...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Shumica e Këshillit të Sigurimit të OKB-së vazhdon ta kundërshtojë qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për t’i rikthyer sanksionet Iranit për shkelje të traktatit antibërthamor. Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, njoftoi të...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
SHBA-ja aktivizoi sot zyrtarisht në OKB një procedurë të diskutueshme dhe me rezultat të pasigurt për të kërkuar rivendosjen e sanksioneve ndërkombëtare kundër Iranit, i akuzuar për shkelje të marrëveshjes bërthamore të vitit 2015. “Ka...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një intervistë për MKD njoftoi se gjatë stinës së vjeshtës, kur edhe pritet të ketë një hov më të madh të virusit korona sistemi i...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për kanalin e partisë së tij, TVV, për qeverisjen alternative të subjektit që ai udhëheq. Ai ka thënë se “Kosova po bëhet Bergamoja e Ballkanit”, duke shtuar...
Lajme25 Korrik 2020
Pensionistët më nuk do t’i marrin shtesat prej 30 euro. Kjo pasi që, Qeveria Hoti nuk ka parapa që në skemën e re të ketë përfitime të kësaj shtese. Ky vendim, i ka mërzitur të...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Greqia mund t’i rikthejë disa prej masave, pasi që ky shtet po përballet me përhapje të numrit të të infektuarve, që kur u hap për turistët. Tani në Greqi ka më shumë raste aktive me...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin. Temë diskutimi ishte situata ekonomike në vend dhe përpjekjet e Qeverisë së Kosovës për adresimin e efekteve të krijuara...
Lajme29 Qershor 2020
Sindikata e Punëtorëve e RTK-së kërkon nga partitë politike në Kuvendin e Kosovës që në rishikimin e buxhetit të përfshihet edhe Transmetuesi Publik, të cilit në mënyrë joligjore i janë hequr mbi 2 milionë e...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Në momentin që nuk është gjendur ende vaksina kundër koronavirusi, e gjithë bota i druhet një vale të dytë pandemie.Disa prej shteteve thonë se janë në gatishmëri për të përballuar këtë valë të dytë por...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.