Gjuha:
×
Etiketë: rezervat
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Rezervat e arit të Bankës së Shqipërisë arritën në fund të korrikut vlerën rekord të 147 milionë eurove. Statistikat e Bankës Qendrore tregojnë se rezervat e arit janë rritur me 73% krahasuar me një vit...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, vlerëson se ishte vendim i drejtë dhe strategjik kthimi i arit në vend. Ai thotë se është kthyer edhe grami i fundit i arit. “Mirënjohje për Bankën Nacionale dhe Qeverinë....
Lajme23 Gusht 2020
Pas thirrjeve të shumta për dhurim të gjakut nga ana e Qendrës Kombëtare për Transfuzion të Gjakut, tashmë gjendja e rezervave të gjakut është stabile, por kritike mbetet sigurimi i grupeve negative. Kështu ka deklaruar...
Lajme12 Gusht 2020
Pos telasheve të vazhdueshme me pandeminë, mungesa e rezervave të gjakut është një problem i madh me të cilin po përballet sistemi shëndetësorë. Drejtoresha e Qendrës Kombëtare për Transfuzion të Gjakut në Prishtinë, Bukurie Raca...
Lajme09 Gusht 2020
Institucionet shëndetësore në Kosovë kanë bërë me dije se ka mungesë të rezervave me gjak. Këtë e konfirmojnë edhe në Qendrën e Transfuzionit të gjakut, sipas të cilëve numri i dhuruesve vullnetarë, ka rënë kohëve...
Lajme08 Gusht 2020
Edona, 40-vjeçare nga Prishtina, për pesë vjet me radhë, dy deri në tri herë në vit, dhuron gjak për të shpëtuar jetë. Ajo thotë se këtë veprim e bën edhe për veten e saj që...
Lajme20 Korrik 2020
Tri projekte që u përkrahën në vitin 2019 nga Qeveria Haradinaj nga paratë e rezervave shtetërore, po del të kenë qenë të kundërligjshme. Shpenzimet kishin të bënin me ndarjen e mjeteve financiare në vlerë 180,000...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.