×
Etiketë: reshitaj
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka realizuar takim pune me drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi dhe bordin përcjellës. Kryetarja e Komisionit, Albena Reshitaj me një status në Facebook ka treguar temat e diskutimit në...
Lajme25 Shtator 2020
Deputetja e AAK-së, Albena Reshtiaj ka kërkuar rikthimin e shërbimeve në qendrat e rehabilituese në Kosovë. Në seancën e sotme plenare, deputetja tha se “banjet” duhet të hapet pasi aty trajnohen pacientet për nevojat e...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të votojnë në lexim të dytë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Kryetarja e komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj tha se ky projektligj është i kompletuar me...
Front TV12 Gusht 2020
Albena Reshitaj e cila është edhe Kryetare e Komisionit për Shëndetësi, foli edhe për çmimet e testeve të cilat do të bëhen në laboratorët privat për Coronavirus, ku çmimet për këto teste po variojnë nga...
Lajme10 Gusht 2020
Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, ka thënë se dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të rrëshqas në nivel teknik. “Konsideroj që përfaqësimi i unifikuar i të gjitha forcave politike në dialog do...
Lajme28 Korrik 2020
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj ka njoftuar se tashmë është shëruar nga COVID-19. Reshitaj ka bërë të ditur se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, i ka konfirmuar se tashmë...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së Albena Reshitaj ka rezultuar pozitive me Covid-19. Ajo, përmes një njoftimi në Facebook, ka treguar se simptomat i kanë filluar ditën e shtunë – një ditë pas seancës së ditës së premte....
Lajme07 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së që është edhe kryetare e Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, Albena Reshitaj thotë se kjo parti ka qenë konstruktive në kohë të pandemisë. Reshitaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Front TV02 Korrik 2020
Për kryetaren e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj dallimi i menaxhimit të Covid-19 ndërmjet Kosovës dhe vendeve tjera, është i madh. Pasi sipas saj, vendi ka mungesë të...
Front TV02 Korrik 2020
Ditëve të fundit edhe deputetë të parlamentit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me virusin Corona. Për këtë, që nga dita e djeshme e deri më sot ka filluar testimi për deputet dhe staf civil të...
Front TV02 Korrik 2020
Mosimpementimi i ligjit për pandeminë, bënë që edhe më tej institucioneve shëndetësore të vendit të ju  pamundësohet implementimi i masave tjera emergjente, për të cilat kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Albena Reshitaj...
Front TV02 Korrik 2020
Sipas kryetares së Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale i Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj, një tjetër problem në menaxhimin e pandemisë me Coroanvirus është edhe mungesa e personelit shëndetësor. Për të cilët, javëve të...
Front TV02 Korrik 2020
Javëve të fundit Kosova po ballafaqohet me rritjen e numrit të të infektuarve me Covid-19. Lidhur me këtë, kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj ka thënë për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.