Gjuha:
×
Etiketë: rekorde
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Autoritetet shëndetësore në Francë raportuan të shtunën 13,498 raste të reja nga coronavirusi, duke shënuar një rekord të ri të infeksioneve ditore që kur sëmundja shpërtheu në vend. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet...
Ekonomi10 Shtator 2020
Në bazë të dhënave të raportuara për periudhën e fundit të muajit korrik 2020, niveli i kredive të reja të aprovuara vetëm për këtë muaj ka shënuar vlerën prej 181.5 milionë euro – vlerën më...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Arban Abrashi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se nga projektet infrastrukturore, të nënshkruara në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë, do të krijohet...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Koreja Jugore ka regjistruar 397 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit ,këto shifra janë më të lartat që nga muaji mars, transmeton Klan Kosova. Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Polonia ka shënuar 903 raste të reja të infeksionit me koronavirus në 24 orët e fundit, dhe 13 raste të vdekjeve, kjo shifër është më e larta atje që nga fillimi i pandemisë, transmeton Klan...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Dje në Japoni janë regjistruar 1.540 raste të reja të koronavirusit, me çka për të tretën ditë me radhë ka më shumë se njëmijë të infektuar, por nuk ka rase të reja të vdekjes. Siç...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit, India regjistroi më së shumti raste ditore me koronavirus deri më tash - 57,118. Sipas të dhënave nga faqja e internetit e Worldometers, numri i personave të infektuar në këtë...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të kaluara i ka raportuar 259,848 raste të personave të infektuar me koronavirus në nivel global. Kjo ishte shifra më e lartë ditore që nga fillimi i përhapjes...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi kanë ndërruar jetë 13 pacientë me Covid-19 kurse janë regjistruar 344 raste të reja. Brenda 24 orëve të fundit në Serbi janë realizuar 8.659 testime, ndërsa për momentin...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Një valë e nxehtësisë në Siberi të Rusisë ka bërë që ky rajon plot pyje të rrezikohet nga shumë zjarre. Shifrat nga agjencia Avialesookhrana e Rusisë, agjenci për menaxhimin e zjarreve pyjore, zbuloi se po...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Po vazhdon gjendja shqetësuese me pandeminë në Shtetet e Bashkuara. 29 shtete të ShBA-së kanë raportuar rritje të numrit të rasteve. Më shumë se gjysma e shteteve të ShBA-së kanë raportuar rritje të numrit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.