×
Etiketë: rastesh
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Polonia njoftoi sot se kishte regjistruar një numër rekord prej 1 002 rastesh të reja me Covid-19 në një ditë, ndërkohë që Lituania dhe Sllovakia fqinje kishin regjistruar numrin më të madh ditor që prej...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Numri i rasteve me COVID-19 është rritur ndjeshëm në Slloveni ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 108 raste me koronavirusin e ri, një rekord ditor që prej fillimit të pandemisë në muajin mars....
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Koreja e Jugut regjistroi 441 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Kjo është shifra më e lartë në një ditë të vetme qysh më 7 mars. Prej këtyre rasteve, 313 u...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Gatë 24 orëve të fundit, 178 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në Shqipëri. Ndërsa 4 persona kanë humbur jetën. Viktimat janë një 57-vjeçar, një 75-vjeçar, një 72-vjeçar dhe një 88-vjeçar, të gjithë me...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 932 teste, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 155 persona, duke vendosur rekord si për rastet e reja...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Një numër tjetër rekord i rasteve me COVID-19 u arrit sot në Rumani gjatë 24 orëve të fundit me 1 030 raste duke e çuar në 40 163 numrin e të infektuarve që prej fillimit...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Numri i të prekurve me koronavirus në rang global i tejkaloi 13 milionë, sipas institutit amerikan John Hopkins. Shumica e rasteve të reja u regjistruan në Shtetet e Bashkuara, me mbi 60 mijë infektime në...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar një rritje rekord të rasteve të koronavirusit në glob, me 212,326 raste të regjistruara në vetëm 24 orë, në mesin e një rritjeje të madhe në ShBA, Brazil dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.