×
Etiketë: qkmfsë
Kronika15 Shtator 2020
Ka vdekur infermierja e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Deçan, Merita Gacaferi-Lokaj. Lajmin për vdekjen e Gacaferi-Lokaj e ka dhënë kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, i cili përmes një postimi në Facebook,...
Lajme07 Shtator 2020
Sot do të mbahet protestë në orën 09:00 në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë nga punëtorët shëndetësorë. Siç bëhet e ditur kjo protestë do të mbahet pë mospërfshirje në pagat shtesë për muajin...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e QKMF-së në këtë komunë. Ai ka njoftuar se së bashku me kryetarin e Mamushës, Abdulhadi Krasnic, kanë nënshkruar memorandumin për “Ndërtimin e objektit të...
Lajme29 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Amend Zemaj, ka vizitua sot komunën e Vitisë, ku u prit nga kryetari i kësaj komune Sokol Haliti, si dhe zëvendësministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal Fatbardha Emini. Duke e njoftuar për...
Lajme19 Gusht 2020
Ne orët e pasdites sot ka ndërruar jetë në moshën 64vjeçare Feti Bajrami- vozitës i pacientëve me hemodializë në QKMF-së Viti. Kjo është bërë e ditur në njoftimin e fundit të Komunës së Vitisë në...
Lajme14 Gusht 2020
Stafi shëndetësor i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë është duke protestuar në oborrin e objektit të këtij instituti. Ata po protestojnë si shenjë reagimi në lidhje me mospërfshirjen e të gjithë punonjësve shëndetësorë...
Lajme12 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me bashkëpunëtorë vizitoi sot Komunën e Lipjanit, ku u takua me kryetarin e Komunës, Imri Ahmeti dhe vizitoi, gjithashtu, edhe Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare. Ai u njoftua nga kryetari...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, këtë ditë feste e ka nisur së bashku me drejtorin Haki Jashari dhe stafin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare duke përcjellur urimet më të mira me rastin...
Lajme20 Korrik 2020
Ka ndërruar jetë infermierja e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Vushtrri, Emine Bejta. Lajmin e ka konfirmuar drejtori për shëndetësi në këtë komunë Sylejman Meholli, i cili i ka shprehur ngushëllime kolegëve dhe familjes....
Lajme09 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka gjetur se në projektin e ndërtimit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Gjilan (QKMF) ka parregullsi dhe se është bërë kërkesë për hetim për këtë projekt i cili menaxhohet nga komuna...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.