×
Etiketë: pushtet
Lajme24 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për pasojat politike për një parti që qëndron në pushtet për një kohë të gjatë. “Të qenit gjatë në pushtet e ka një kosto politike. Ndonëse mund të...
Lajme18 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Arben Gashi ka thënë se koalicionin me LVV’në e ka shkatërruar etja për pushtet e partisë së Albin Kurtit. Ai ka thënë se mënyra se si deputetët komunikojnë në...
Lajme29 Gusht 2020
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përsëri ka kritikuar ashpër qeverisjen e Avdullah Hotit, duke thënë se partitë e koalicionit bashkëqeverisës po cënojnë edhe shëndetin publik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Ministri aktual për Shoqëri Informatike dhe Administratë Publike si dhe nënkryetari i LSDM-së, Damijan Mançevski beson që sot ose nesër do parashtrohet propozimi për qeverinë dhe se shpejtë do të votohet qeveria e re, kështu...
Lajme26 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arbërie Nagavci ka deklaruar se çdo rast i ri i dhunës është një alarm që kujton dështimin e institucioneve vendore në luftimin e dhunës familjare,...
Lajme18 Korrik 2020
Kanë kaluar 48 ditë nga votimi i qeverisë Hoti, por pavarësisht kësaj ende nuk e ka dërguar agjendën legjislative për votim në Kuvendin e Kosovës. Ani pse 129 projektligjet që përfshijnë programin legjislativ kanë marrë...
Front TV17 Korrik 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka parë me shqetësim zhvillimet e fundit lidhur me Telekomin e Kosovës, që dikur ishte ndërmarrja publike më profitabile në vend, ndërsa sot është buzë shkatërrimit. Në një konferencë për media,...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi dekretin për ndryshimet kushtetuese, të cilat i hapin rrugë që të mbetet në pushtet deri në vitin 2036, nëse vendos të marrë pjesë edhe në dy palë zgjedhje presidenciale....
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Populli rus do të vendosë për shtatë ditë më radhë disa propozime historike në Kushtetutë dhe mundësinë për ta mbajtur në pushtet për 16 vite të tjera, presidentin Vladimir Putin. Në Rusi po mbahet referendumi...
Lajme19 Qershor 2020
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj përmes një postimi ka shkruar se arrdhja në pushtet e VV-së në Prizren e ka dertiminuar mënyrën e qeverisjes. Me tutje totaj ka shkruar se Pasojat, në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.