×
Etiketë: projektligjin
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Integrime Evropiane, ka miratuar Programin Kombëtar për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim- Asociimit (PKZMSA) 2020-2024. Zëvendëskryeministri i Kosovës Driton Selmanaj, që para deputetëve të këtij komisioni ka prezantuar këtë program, tha se ai...
Lajme28 Shtator 2020
Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja. Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të provojnë sërish gjatë ditës për të votuar në parim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Përkundër që në rend të ditës ishte vetëm zgjedhja e Avokatit të Popullit të zgjedhurit...
Lajme23 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se në pakon për zbatimin e programit për rimëkëmbjes ekonomike, Qeveria ka paraparë të ndaj edhe një fond rezervë për dhe rreth pandemisë. “I bëj ftesë...
Front TV21 Shtator 2020
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në seancën e Kuvendit tha se Qeveria nuk duhet të pret nga opozita që të sigurohen votat për ta kaluar Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia...
Lajme17 Shtator 2020
Sot, Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë seancë plenare, ku në rend dite është paraparë të votohet edhe Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, ku parashihet edhe tërheqja e 10 % të Trustit nga qytetarët, raporton Front...
Lajme17 Shtator 2020
Zv/kryeministri Besnik Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Me këtë rast Tahiri tha se duke e ditur se jemi në përballje e sipër me një...
Lajme28 Gusht 2020
Graçanica, Hajvalia, Matiqani (konsumatorët që janë të kyçur në gypin e çelikut), zona qendër e lagjes Bregu i Diellit, një pjesë e Aktashit dhe një pjesë e Lagjes së Muhaxhirëve në Prishtinë nesër nuk do...
Lajme28 Gusht 2020
Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar letër nga Presidenti i Komisionit të Venedikut për pranueshmërinë e kërkesës për opinion për Projektligjin për tubimet publike. Me këtë ligj rregullohet e drejta për tubime...
Lajme14 Gusht 2020
Punëtorët e KEK-ut i bëjnë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të votojnë projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike, i cili mundëson tërheqjen e 10 përqindëshit të trustit pensional. Nënkryetari i Sindikatës së Re të KEK-ut,...
Lajme14 Gusht 2020
Me 77 vota për është miratuar edhe në lexim të dytë projektligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka falënderuar deputetët që votuan për. Projektligji për parandalimin e pandemisë u iniciua...
Lajme14 Gusht 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fitim Uka, ka thënë se Projektligji për menaxhimin e pandemisë nuk është më i miri që mund të kishim por ka një avancim të infrastrukturës ligjore. “Ky projektligj është një ndihmesë...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të votojnë në lexim të dytë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Kryetarja e komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj tha se ky projektligj është i kompletuar me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.