×
Etiketë: programin
Ekonomi10 Shtator 2020
Menaxhimi më i mirë i financave të ndërmarrjeve dhe raportimi korrekt i tyre ka marrë një rëndësi të theksuar gjatë periudhës së pandemisë COVID-19, e cila ka shkaktuar çrregullime të pa precedentë mbi ekonominë e...
Lajme31 Gusht 2020
Me qëllim të ofrimit të mbështetjes për personat e riatdhesuar në Kosovë, në realizimin e planeve të tyre të biznesit, dhe si përpjekje e shtuar për të ndihmuar rimëkëmbjen ekonomike gjatë përballjes me pandeminë COVID-19,...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Në prezantimin programit, mandatari për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se një ndër prioritet e para të Qeverisë së re është lufta kundër koronavirusit dhe Ekonomia. Zaev paralajmëroi edhe reforma...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, e përjashtoi mundësinë e negociatave me Uashingtonin, në lidhje me programin bërthamor dhe raketor të Teheranit. Khamenei e cilësoi SHBA-në si “armikun kryesor të Iranit”. “Sanksionet brutale të...
Lajme14 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka votuar programin kombëtar për zbatimin e marrëveshjes së stabilizim-asocimi (MSA) për vitin 2020-2024. Qeveria e Kosovës në mbledhjen të cilën është duke e mbajtur ka votuar edhe votuar programin kombëtar për...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Britania e Madhe theksoi se nuk do të merrte pjesë në programin e Bashkimit Europian, nga ku u largua në fund të janarit, në kuadër të furnizimit me vaksina potencialisht efikase kundër koronavirusit të ri....
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Britania e Madhe njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë në programin e Bashkimit Europian, nga ku u largua në fund të janarit, për gjetjen e vaksinave potencialisht efikase kundër COVID-19. “Komisioni Europian konfirmoi...
Ekonomi26 Qershor 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisiq, të cilën e ka informuar me punën e Qeverisë së Kosovës lidhur me programin për rimëkëmbje ekonomike,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.