×
Etiketë: prodhimin
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonë se parandalimi i saj mund të arrihet përfundimisht përmes një vaksine efektive. Mirëpo sa kohë i duhet një vaksine të zhvillohet? Katër vite,...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Për herë të parë Antimafia Italiane sinjalizon se paratë e fituara nga aktiviteti i paligjshëm i grupeve kriminale shqiptare në Itali investohen në Shqipëri në asete strategjike si në sektorin e turizmit dhe të ndërtimit....
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kompania gjermane e bioteknologjisë CureVac, e cila po zhvillon një vaksinë për Covid-19, ka marrë një kredi 75 milionë euro nga Banka Evropiane e Investimeve (EIB) për të zgjeruar kapacitetin e saj të prodhimit. Fondet...
Auto06 Korrik 2020
Boeing planifikon të ndërpresë prodhimin e modelit 747 për dy vjet. Zëdhënësi i kompanisë nuk ka konfirmuar dhe as hedhur poshtë pohimet për ndërprerjen e prodhimit, por ka thënë se Boeing i nevojiten më shumë...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ka rifilluar prodhimi në fushën e naftës së përbashkët Al-Khafji e cila shtrihet në zonën asnjanëse midis Kuvajtit dhe Arabisë Saudite, bëri të ditur të enjten drejtori ekzekutiv i Kompanisë së Naftës në Gjirin e...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ka rifilluar prodhimi në fushën e naftës së përbashkët Al-Khafji e cila shtrihet në zonën asnjanëse midis Kuvajtit dhe Arabisë Saudite, bëri të ditur të enjten drejtori ekzekutiv i Kompanisë së Naftës në Gjirin e...
Lifestyle28 Qershor 2020
Koronavirusi është gjetur në spermën e 15% të pacientëve të cilët kanë rezultuar pozitivë, e si pasojë, kjo ndikon në prodhimin e testosteronit dhe spermës, është shprehur Shoqata Italiane e Urologjisë. Nga një studim i...
Auto24 Qershor 2020
Mediat sociale shpërthyen javën e kaluar me disa thashetheme të një sulmi masiv kibernetik të “DDoS”, kundër Shteteve të Bashkuar të Amerikës. Raportet treguan se T-mobile, gjigantët e medieve sociale dhe ofruesit e internetit, kishin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.